Acun Ilıcalı'dan Gezi açıklaması

Acun Ilıcalı'dan Gezi açıklaması
Acun Ilıcalı'dan Gezi açıklaması
TV Yapımcısı Acun Ilıcalı Gezi Parkı olayları ilgili bir açıklama yayınladı

İşte Acun Ilıcalı’nın Gezi Parkı açıklaması:

"Geçtiğimiz haftadan beri ülkemizde yaşanmakta olan olayları, Survivor çekimleri nedeniyle bulunduğum Panama’dan üzüntüyle takip ediyorum . Maalesef, konuyla ilgili bugüne kadar görüş bildirmeyişimin bazı çevreler tarafından istismar edildiğini görüyorum. Bu konuda eleştiride bulunanlara hatırlatmak isterim ki, ben ne bir siyasetçi, ne de fikir önderiyim, halkımızın sevgisinden güç alarak yayın yapan bir programcıyım. Bu nedenle, yaşanan üzücü olaylarla ilgili, dünyanın diğer ucundan aceleyle ahkam kesmenin bir anlamı olmadığını düşünüyorum.

Ancak bunun istismar konusu yapıldığını ve hakkımda hayali haberler üretildiğini gördüğüm için görüşlerimi ifade etme gereği duyuyorum. İfade ve hak arama kuşkusuz bütün demokratik ülkelerde olan ve olması gereken bir haktır. Bu nedenle, bu haklarını kullanan, üstelik bunu çevre duyarlılığı gibi vicdan sahibi her insanın paylaşabileceği meşru bir gerekçeyle yapan vatandaşlarımıza karşı bazı güvenlik güçlerimizin gösterdiği aşırı tepkiyi üzüntüyle izledim. Sonrasında ülke çapına yayılan gösterileri ise demokratik bir tepki olarak görmek gerektiğini düşünüyorum ve bu gösterilerde ifade edilen fikirlerin tamamına katılmasam da saygı duyuyorum. Olayların bazı yerlerde şiddete dönüşmesi, vatandaşlarımızın can ve malının zarara uğramasından büyük rahatsızlık duyuyorum. Ben ülkemi çok seviyorum. Fikir ayrılıklarımız olsa da, birbirimize anlayış gösterdiğimiz, kardeşçe yaşadığımız zaman dünyanın en güzel ülkesinin daha da güzelleşeceğine inanıyorum. En büyük temennim bütün ülkemizde sağduyunun hakim olması ve bundan sonra hiçbir vatandaşımızın burnunun bile kanamaması. "


  http://www.radikal.com.tr/1136319113631915

  YORUMLAR
  (15 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Gezi Parkı - camuro

  bir kısım medya sanatçılara baskı yapıyor.gezi parkına destek ol oraya gel nedir bu ister destek olur ister olmaz sen kimseyi zorlayamazsın.bide demokrasiden bahsediyorsun eylemin gezi parkıyla ilgisi olmadığı buradan belli.

  Aklı Başında Bir Konuşma. - Clear

  Bravo Acun,kendine yakışır bir konuşma yapmışsın.Keşke herkes böyle düşünebilse...

  Kaçın... - tahoni

  Kim ki zevahiri kurtarmaya çalışırken "BEN ÜLKEMİ ÇOK SEVİYORUM" derse, ondan hızla uzaklaşın. Belli ki bunlar ülkelerinin etinden sütünden fena halde yararlanıyorlar. Tecrübe ile sabit, en son bunu Uzanlardan, Çiller ailesinden vs duymuştum.

  Madem Öyle - user1107643

  Madem ülkeni o kadar seviyorsun Acuncum, o güzel paraciklarina biraz kiy da su Gezi Parki'nda sabahlayan eylemcilere biraz ekonomik anlamda da olsa destek ol. Ne dersin?

  Yakıştı - Hasangüzel

  Çevir kazı yanmasın...

  recep@piksel.biz - Utopians

  Böyle düşünenlerin oy atma ehliyeti ellerinden alınırsa işte o zaman seçimler işe yarar. Etrafından hiç bir haberi yoksa insanların oy da kullanamaması gerekir.

  Senin fikrin varmi ki!!!!! - 14Bernard

  Doga dostuna bak Panamada dogayi katlediyor.Cebin dolsun yeter.Bugun Bu iktidar yarina : Dusunursun degilmi!!!!!!Seni anladi 90 larin gencligi; bizim yaslarin bir lafi var Gecti Bor'un pazari sur essegini Nigde ye.Tabii artik seni seven genclik varsa.Degilmi genclik; siz ki bize bile ders verdiniz.