Acun'un evinde keşif yapan 'Kaideci'lere 34 yıl istendi

Acun'un evinde keşif yapan 'Kaideci'lere 34 yıl istendi
Acun'un evinde keşif yapan 'Kaideci'lere 34 yıl istendi
Ünlü yapımcı Acun Ilıcalı'nın evinin bulunduğu bölgede keşif yaptığı öne sürülen 12 El Kaide şüphelisi hakkında iddianame hazırlandı. Şüphelilerin 15 yıldan 34 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

İSTANBULÜnlü yapımcı Acun Ilıcalı ile Adnan Oktar’ın ev ve yerlerine ait kroki ve fotoğrafların ele geçirildiği, evin bulunduğu bölgede keşif yaptığı belirtilen 12 El Kaide şüphelisi hakkında iddianame hazırlandı. İddianamede şüphelilerin 15 yıldan 34 yıla kadar hapis cezası istendi.


22 KİLO A-4 PATLAYICI ELE GEÇİRİLMİŞTİ
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında yaklaşık 3 ay önce İstanbul, Tekirdağ ve Çorlu’da operasyon düzenlendi. Operasyon kapsamında El Kaide üyesi olduğu iddia edilen 12 şüpheli yaklaşık 22 kilo A-4 patlayıcı madde ile gözaltına alınmıştı. Emniyetteki işlemlerinin ardından Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayına sevk edilen 12 şüpheliden 7’si tutuklanmış 5 şüpheli ise serbest bırakılmıştı.


67 SAYFALIK İDDİANAME HAZIRLANDI
Terörle mücadele soruşturmalarında görevli savcı Ayhan Bedirhan tarafından yürütülen soruşturmada şüpheliler hakkında iddianame hazırlandı. Savcı Bedirhan’ın hazırladığı 67 sayfalık iddianamede El Kaide terör örgütünün kuruluşu, yapısı ve işleyişi hakkında bilgiler verildi.


ŞİFRELİ KLASÖRLERDE ACUN ILICALI’NIN EV KROKİSİ
İddianamede operasyon kapsamında ele geçirilen bilgisayarlardaki şifreli klasörlerin bilişim uzmanları tarafından çözüldüğü anlatıldı. Şifreli klasörlerde Acun Ilıcalı ve Adnan Oktar’ın ev ve iş yerlerine ait kroki ile, Koç Müzesi, Amerikan Büyükelçiliği ve Balat’ta bir sinagogun krokileri çıktığı ifade edildi.


ACUN’UN EVİNDE KEŞİF
Sanıkların ünlü yapımcı Acun Ilıcalı’nın iki ayrı evinde ve iş adresinde keşifler yaptığı belirtilen iddianamede bilgisayarlarda Ilıcalı’nın evi ve iş yerine ait fotoğrafların da olduğu anlatıldı. Kamuoyunda Adnan Hoca olarak bilinen Adnan Oktar’ın evine ait kroki ve fotoğraflarında olduğu bilgisayarlarda örgüt üyelerinin Koç Müzesi, Amerikan Büyükelçiliği ve Balat’ta bir sinagog’a ait internet üzerinden ulaşılan krokilerinde bulunduğu belirtildi.


34 YILA KADAR HAPİS İSTEMİ
İddianamede 7’si tutuklu 12 şüpheli hakkında “El Kaide terör örgütüne üye olmak, Patlayıcı madde bulundurmak, Resmi belgede sahtecilikö suçlarından 15 yıldan 34 yıla kadar hapis cezası istendi. Hazırlanan iddianame Başsavcı vekili Oktay Erdoğan’ın onayının ardından İstanbul 23.Ağır Ceza Mahkemesine gönderildi.


SELAHATTİN GÜNDAY / DHA


  http://www.radikal.com.tr/113297211329722

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  adalet şov yapıyor yesinler sizin mantığınızı - demlicay2011

  acun başka mesele. bunlar gonca kurişi hizbullaha hediye paketinde teslim eden zihniyettir. el kaideyede hedefler gösterilmiştir. acun yanlışlıkla ve istenmayendir zannediyorsam. sizin aklınıza şeytan yetişemez. ciadan ders alıp emirlerini yerine getirenden başka bir şey değilsiniz benim için. 80 yıldır millete kan kusturdunuz. anadoluya eziyet ettiniz. şimdi şov zamanı öylemi. yutmazlar. rusya korkunuz başınızın belası olacaktır ilelebet. nereye gitseniz sizi bulacak. hoş rusya hayranı değilim ama durumu anlatmak için bahsetmek zorunda kaldım. adamlar her duyduklarında kıllanıyorlar. alman malı var kullanırmısınız.

  YÖNETME HAKKI - HARAYDIN

  Yönetme hakkının meşruluğunun birinci dayanağı adil olmaktır. 45 bin kişiyi yakan parçalayanlara göz yumalım yurt dışına kaçın dendiği yerde henüz eylem yapmamış planlama safhasındaki teröristlere adil olmayan ceza yönetme hakkının suistimaline girer. Cezalar tüm teröristlere adil dağıtılmalı ama bizzat öldüren ve ölüm emri verenlere asla müsamaha olmamalıdır.