AD Vakfı'ndan 570 bilgisayar

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 'Bilgisayarlı Eğitime Destek Kampanyası' kapsamında Aydın Doğan Vakfı'nca Gümüşhane, Bayburt, Erzincan ve Tunceli'deki okullara bağışlanan 570 bilgisayarın, internet bağlantılı faaliyete girmesi, öğrenci ve öğretmenlere bayram öncesi çifte sevinç yaşattı.

GÜMÜŞHANE - Milli Eğitim Bakanlığı'nın 'Bilgisayarlı Eğitime Destek Kampanyası' kapsamında Aydın Doğan Vakfı'nca Gümüşhane, Bayburt, Erzincan ve Tunceli'deki okullara bağışlanan 570 bilgisayarın, internet bağlantılı faaliyete girmesi, öğrenci ve öğretmenlere bayram öncesi çifte sevinç yaşattı. Okulları ziyaret eden AD Vakfı Yürütme Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Candan Fetvacı ile vakfın İdari ve Eğitim Koordinatörü Gündüz Alpman, ayrıca Gümüşhane'nin Kelkit, Köse ve Kürtün ilçelerinde AD Vakfı tarafından yaptırılacak 100'er kişilik kız öğrenci yurtlarının protokolünü de vali Veysel Dalmaz ile birlikte imzaladı.
AD Vakfı, Gümüşhane'ye 282, Bayburt'a 69, Erzincan'a 169 ve Tunceli'ye 50 olmak üzere toplam 570 bilgisayar bağışladı. Milli eğitim müdürlüklerince okullara dağıtılan bilgisayarların kurulumu ve internet bağlantıları da vakıfca sağlandı. Bir bilgisayar laboratuvarının açılışını yapan Fetvacı, bir öğrencinin bilgisayar ekranına 'Hoş geldin arkadaşım bilgisayar' yazması üzerine duygulu anlar yaşadı. Fetvacı, "Çoğu öğrencimizin, arkadaş olarak gördüğü, ancak imkânsızlıklar nedeniyle bugüne kadar tanışma fırsatı bulamadığı bilgisayara kavuşmasına ve onların sevinçlerine tanık olmak çok güzel bir duygu" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7618877618870

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.