Adalet Ağaoğlu oyunu vereceği partiyi açıkladı

Adalet Ağaoğlu oyunu vereceği partiyi açıkladı
Adalet Ağaoğlu oyunu vereceği partiyi açıkladı
Yazar Adalet Ağaoğlu, 7 Haziran seçimlerinde oyunu HDP'ye vereceğini açıkladı.

RADİKAL- Türkiye ’nin önemli edebiyatçılarından biri olan Adalet Ağaoğlu, 7 Haziran genel seçimlerine iki hafta kala oyunun rengini açıkladı.T24'e konuşan Ağaoğlu, "Böyle bir açıklamaya başvurmak benim için bir mecburiyet halini almıştır. HDP'nin parlamentoda söz sahibi olabilmesi, sanırım çoğumuzun memlekette barış ve demokrasi özlemine açık bir cevap kapısını aralayacaktır" dedi. "Ben oyumu HDP’ye vereceğim" diyen Ağaoğlu, "Bütün dostlarımın, tanışlarımın bana da sordukları bu soruya toptan cevabım budur" ifadesini kullandı.

Adalet Ağaoğlu açıklamasında şunları dile getirdi: "Yıllar önce yeni seçim aktivitelerine girişildiği sıralarda basın tarafından sık sık aranır, o seçimler hakkındaki düşüncelerim sorulurdu. Gitgide basının seçimler hususundaki bana yaklaşımı azaldı. Bu son seçimler üstüne de tek soruyla karşılaşmadım. Oysa, aksi gibi, son seçimler üstüne düşüncelerimi kamuya açıklayabilmek için yanıp tutuşmaktayım. Öyle ki, böyle bir açıklamaya başvurmak benim için bir mecburiyet halini almıştır: HDP’nin Sn. Selahattin Demirtaş başkanlığında seçimlere katılması ve sınırı aşarak Parlamento’da söz sahibi olabilmesi, sanırım çoğumuzun memlekette barış ve demokrasi özlemine açık bir cevap kapısını aralayacaktır. HDP’nin Meclis'te rol sahibi olması çok önemli. Sahici bir muhalefet sesi, iktidar yönetiminin neredeyse “ucube” halini almış girişimlerine karşı bir devrim değil, fakat kökten bir değişim yaratma umudu demektir. Bu seçimler böyle bir sınırı aşıp aşamamanın aynası olacak. Ben oyumu HDP’ye vereceğim.Bütün dostlarımın, tanışlarımın bana da sordukları bu soruya toptan cevabım budur."

 

 


  http://www.radikal.com.tr/1365531136553111

  YORUMLAR
  (11 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  yetmez ama evet - hale

  http://www.sozcu.com.tr/2015/yazarlar/soner-yalcin/yetmez-ama-hdp-781564/

  hafıza - hale

  yorumumun aldığı olumsuz oylar bu ülkenin hafızasını kanıtlıyor.

  NEDEN ONEMLI? - Kara Ismail

  Neden HDP? Bence onemli bir aciklama.. Birincisi;Cunku %10 baraji anti demokratik, cogulculugu, halkin temsiliyetini dislayan oldukca yuksek bir barikat.. Burda HDP'ye "evet"demek; barajlara ragmen halkin iradesinin onune gecilemeyecegini gostermek icin cok onemli.. Ikincisi kendini "yenilmez"gorup; insanlarin kolundaki dogmeden, etek boylarina kadar karisan, en normal elestirilere tahamul edemeyen, her elestirinin arkasinda ic ve is gucleri goren Cumhurbaskani'ni dizginlemek icin.. Ucuncusu de Cumhurbaskani'nin tek adamlik hayallerini gerceklestirmenin onunu almanin tek yolunun HDP'nin baraji gecmek oldugundan.. Bu, ulkemizin normallesmesi, kutuplasmanin azaltilmasi, din ve etnik kimlik uzerinden insanlarin seytanlastirilmasinin durdurulmasi icin sarttir..

  haber değeri - user1090873

  bir yazarın hangi partiye oy vereceğini belirtmiş gazete. şu partiye oy mu verin demiş. var olan haberi aktarmış

  HDP PKK nin kravatli halimi? - user1086730

  Aralarinda bu bag kesilmedikce oy verilecek parti degil. Pek cok insan HDP ye oy vererek, PKK yi demokrasi icinde haklarini aramaya calismasini desteklemeye calisiyor. Eger bu hareket iktidarla hak cozum sureci denilen sureci PKK nin askeri basarisina borclu olduguna inaniyorsa, PKK dan kopmasi mumkun degil, ona oy vermek de PKK ya oy vermekden baska bir sey degildir.

  - şev_baş

  Haberin başlığını okurken direk tahmin ettim zaten. Aklın yolu bir

  !! - seyyah23

  Diğer gazeteleri ya okumuyorsun yada bilerek görmezden geliyorsun.Diğer gazeteler desteklemeyi bırak propoganda yapıyorlar. Bir yazarın açıklamasını yazmak kadar doğal birşey olamaz.