Adalet Bakanlığı'ndan Can Dündar ve Erdem Gül açıklaması

Adalet Bakanlığı'ndan Can Dündar ve Erdem Gül açıklaması
Adalet Bakanlığı'ndan Can Dündar ve Erdem Gül açıklaması
Adalet Bakanlığı'dan yapılan açıklamada gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül'e tecrit uygulaması yapılmadığı öne sürüldü.

Adalet Bakanlığı,  Silivri Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda tutuklu olarak bulunan Can Dündar ve Erdem Gül hakkında, ceza infaz kurumunda tecrit uygulandığı iddiaları ile ilgili yazılı açıklama yaptı.  Açıklamada, "Can Dündar ve Erdem Gül,  İstanbul 7. Sulh Ceza Hâkimliğinin 26 Kasım 2015 tarihli tevkif kararına istinaden tutuklanarak 26 Kasım 2015 tarihinde Silivri Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna konulmuşlardır.  Tutuklu Can Dündar kuruma yerleştirildiği tarihten bu yana avukatlarıyla 34 kez açık ziyaret şeklinde, bakanlıkça açık ziyaretine izin verilen milletvekilleriyle 23 kez, ailesiyle 2 kez olmak üzere toplam 59 kez ziyaretçileriyle 36 saat 23 dakika açık görüşme gerçekleştirmiştir. Tutuklu Erdem Gül kuruma yerleştirildiği tarihten bu yana avukatlarıyla 27 kez açık ziyaret şeklinde, Bakanlıkça açık ziyaretine izin verilenler milletvekilleriyle 24 kez, ailesiyle 6 kez kapalı ziyaret olmak üzere toplam 57 kez ziyaretçileriyle 33 saat 23 dakika görüşme gerçekleştirmiştir. Yasal mevzuatımızda hükümlü ve tutuklulara yönelik tecrit uygulaması yer almamaktadır. Bugüne kadar hiç bir hükümlü ve tutukluya tecrit uygulaması yapılmadığı gibi adı geçen tutuklulara da tecrit uygulaması yapılması söz konusu değildir.

ANKARA-DHA


  http://www.radikal.com.tr/148884814888482

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  BUNUN ADI BAL GİBİ TECRİT! - Ali Karatay

  Bakanlığın verdiği rakamlara dikkat edilsin, avukatlarıyla şu kadar, ailesiyle şu kadar, vekillerle şu kadar! Peki diğer mahkumlarla? Sıfır! Bakanlık neden bu iki gazetecinin birlikte kalmasına izin vermediğini açıklasın, laf kalabalığı yapacağına.

  hala ve amca - user409689

  Halam bazı koşullarda amcam olabildiğine göre, onlar da (daha önceki birçokları gibi) bu koşullarda tecrit edilmemiş olabilirler. Yersen.