Adalet Bakanlığı'ndan "Palalı saldırgan açıklaması

Adalet Bakanlığı'ndan "Palalı saldırgan açıklaması
Adalet Bakanlığı'ndan "Palalı saldırgan açıklaması
Adalet Bakanlığı, Taksim'de Gezi eylemleri sırasında vatandaşlara palayla saldıran Sabri Çelebi'nin serbest bırakılması ve yurtdışına kaçış sürecindeki eleştirilere cevap verdi.

ANKARA - Adalet Bakanlığı, Gezi olayları sırasında vatandaşlara pala ile saldıran Sabri Çelebi’nin serbest bırakıldıktan sonra yurtdışına kaçışıyla ilgili açıklama yaptı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "palalı saldırgan" Sabri Çelebi hakkındaki yakalama emrinin İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesince 12 Temmuz'da saat 11.17'de onaylandığı, aynı gün saat 12.00'de onayları tamamlanan yakalama evrakının dosyasına aktarılarak tüm Türkiye genelindeki kolluk birimlerince anlık sorgulanabilir hale geldiği, bunun dışındaki bilgilerin gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

Palalı meğer tutuklanmalıymış!


Bakanlıktan, Sabri Çelebi hakkındaki yakalama kararının, UYAP sistemindeki arıza nedeniyle anında sisteme girilemediği için Çelebi'nin yurt dışına kaçtığı yönündeki iddialarla ilgili açıklama yapıldı.

Açıklamada, Çelebi hakkında, 7 Temmuz 2013'te saat 14.48'de soruşturma kaydı yapıldığı ve saat 15.08'de Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından tutuklama talebinde bulunulduğu belirtildi.

Palalı konuştu: Adam mı öldürdük!

Talep üzerine aynı gün saat 15.55'de İstanbul 30. Sulh Ceza Mahkemesince 2013/45 sorgu numarası ile dosya açıldığı ve saat 17.18'de şahsın sorgusunun yapılarak serbest bırakıldığı hatırlatılan açıklamada, 9 Temmuz 2013'te saat 14.56'da serbest bırakmaya karşı yapılan itiraz evrakının, İstanbul 30. Sulh Ceza Mahkemesine gönderildiği belirtildi.

12 Temmuz 2013'te saat 10.37'de İstanbul 30. Sulh Ceza Mahkemesinde itirazın reddine dair kararın onaylandığı vurgulanan açıklamada, saat 10.43'de itiraz evrakının İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesine gönderildiği ve aynı mahkemenin ise saat 11.17'de yakalama emrini onayladığı kaydedildi.

Soluğu Fas'ta aldı

Açıklamada, "12 Temmuz 2013 tarihinde saat 12.00'de onayları tamamlanan yakalama evrakı, dosyasına aktarılarak tüm Türkiye genelindeki kolluk birimlerince anlık olarak sorgulanabilir hale gelmiştir. Bunun dışındaki bilgiler gerçeği yansıtmamaktadır" ifadesi kullanıldı. (aa)


  http://www.radikal.com.tr/114174711417474

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  hakaret - futbol

  Hakaret sayarim böyle yarim agizla yapilan aciklamalari...böyle isin lami cimi olurmu?yurt disina biblo kacirmiyorlar bilakis bir insan (!)elini kolunu sallaya sallaya yurt disina cikiyor.Hatirlarsaniz sivas katliami zanlilari da serbest birakilip ertesi gün sirra kadem basmislardi..

  Yani netice nedir...? - citizen

  Eeee... Netice nedir... Madem herşey böyle saniye-saniye işledi de nerede şu an palalı insanlık kaçkını... Burada suçlu sakın sırtına pala darbesi olan o bayandır, yurt dışına çıkmasına o yardımcı olmuştur filan demeyin de...Ya da bu kaçışın arkasında CHP vardır filan...

  diğer esnaf - aharasa

  dün de istiklalde sopalı esnaf çıktı sokağa. onlar hakkında işlem yaptınız mı? pala da insan öldürür sopa da. ölümüne üzülmediğiniz 17 yaşındaki aliyi sopa öldürdü. onun için göstericilere kim neyle saldırırsa saldırsın işlem yapılmalıdır. yoksa yargıyı adil hale gelmiş saymayacağız.

  Anlamadım - bozden

  Yani şimdi bu kişi nasıl yurt dışına çıkmış olabiliyor? Pasaport kontrolündekilerin hiç mi suçu yok? Bu konuda soruşturma var mı?