Adalet istiyoruz

Depremin vurduğu Kocaeli, Gölcük ve Düzce'de yakınlarını kaybedenler önceki gece saat 03.02'de bir aradaydı. Yakınları için saygı duruşunda bulunan depremzedeler, kaçak yapı yaparak ölümlere neden olan müteahhitlerin hâlâ adalet önüne çıkarılamadıklarından yakındı.

KOCAELİ/DÜZCE - 17 Ağustos 1999'da Marmara depreminin vurduğu iller, önceki gece saatler 03.02'yi gösterirken, kaybettikleri yakınlarını andı. İzmit'te Depremzedeler Derneği üyeleri, ellerinde meşaleler ve sloganlarla yürüyerek Deprem Anıtı önünde saygı duruşunda bulundu. Kocaeli Depremzedeler Derneği Başkanı Nurcan Taşpınar, yetkililere, altı yıldır hâlâ seslerini duyuramadıklarını söyledi.
Aynı saatlerde Gölcük de yastaydı. Kavaklı sahilinde toplanan depremzedeler, Gölcük Arama Kurtarma Derneği üyeleri ve AKUT ekipleriyle birlikte denize çelenk bırakıp, kordon boyunca mumlar yaktı.
Düzceli Depremzedeler Derneği üyeleri de, kayıplarını anmak için saat 03.02'de Anıtpark'ta saygı duruşunda bulundu. Depremzedeler, sabah da mezarlıklara giderek, kaybettikleri için mevlit okuttu, dua etti, mezarları temizledi. 20 dalgıç, Gölcük'ün Kavaklı Mahallesi'nde, bir kara parçasıyla birlikte denize göçen binalara 'saygı dalışı' yaptı.


    http://www.radikal.com.tr/7550187550180

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.