'Adalet' manzaraları

'Adalet' manzaraları
'Adalet' manzaraları

Büfeciler müşteriyi yere düştükten sonra da uzun süre tekmeledi. Saldırganlar gözaltına alındı. FOTOĞRAFLAR: Gürkay Gündoğan / DHA

Müşteriye ‘buzdolabını sert kapattın’ dayağı
ZONGULDAK - Büfe sahibi iki kardeş su aldığı dolabın kapısını sert kapattığı için müşteriyi döverek hastanelik etti.
Dün akşam saatlerinde Zonguldak Adliyesi önündeki Yüzüncüyıl Büfesi’ne E. T girdi. Büfenin buzdolabından su alan E.T, buzdolabının kapısını sert kapattı. Büfenin sahibi iki kardeş E. B ve Y.B parasını ödeyerek dışarı çıkan E.T’yi tekme tokat dövmeye başladı. Adliye’de görevli polis memuru kavgaya müdahale etti. Polisin güçlükle sakinleştirdiği kardeşlerden birisi, takviye gelen polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Yaralanan E.T. ise polis tarafından Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Büfesine geriye dönen diğer kardeş ise Adliye binasının penceresinden kavgayı izleyen Cumhuriyet Savcısı’nın talimatıyla gözaltına alındı. Kavgayla ilgili soruşturma başlatıldı. (dha) 

***
İki aile duruşmadan çıkıp birbirine girdi

Adliye önünde yaklaşık 20 kişi birbirine girdi, Polis tarafları güçlükle ayırabildi.
FOTOĞRAF: OSMAN ŞİŞKO / DHA


TRABZON - Silahla tehdit nedeniyle görülen davanın duruşması sonrasında Adliye önünde taraflar birbirine girdi. Polis, kavgayı havaya ateş ederek durdurabildi.
Dün saat 10.30 sıralarında Trabzon Sulh Ceza Mahkemesi’nde görülen, Kamer Civek’in davacı olduğu ve Kadir Küçükbekir’in ‘silahlı tehdit’ suçlamasıyla tutuksuz yargılandığı davanın duruşması sonrasında, Adliye binası önünde iki taraftan kadınlı erkekli yaklaşık 20 kişi arasında kavga çıktı. Kavgaya Adliye ve Valilik’te görevli polis memurları müdahale etti. Ancak büyüyen kavgayı durdurmayı başaramayan polisler önce göz yaşartıcı sprey kullandı, ardında da havaya ateş açtı. Takviye polis ekipleri de müdahale ederek kavga eden tarafları güçlükle ayırdı. Olay sonrasında 10 kişi gözaltına alınarak Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Gözaltına alınanların sorgulanmaları devam ediyor. (dha)

***
Soyguncu blöfü tutmayınca linç ediliyordu

Üzerinde bomba olmadığı anlaşılınca kuyumcu tarafından dövülen soyguncu hastaneye kaldırıldı.
FOTOĞRAF: HÜSEYİN TÜCCAR / DHA


BURSA - Dün Merkez Osmangazi İlçesi Sıramaşeler Mahallesi’ndeki Erciyes Kuyumcusu’na giren Feramuz Çolak “Üzerimde bomba düzeneği var. Canını düşünüyorsan altınları ve kasadaki paraları poşete koyup bana ver” dedi.
İşyeri sahibi 38 yaşındaki Ahmet Yılmaz, gömleğinin içine gazete kâğıdı doldurup dışını kolu bandıyla sardıktan sonra çevresine elektrik telleri takan soyguncuya, “Tamam tüm altınları ve paraları vereceğim. Benim canım çok kıymetli. Sakın bana dokunma” dedi. Bu sırada soyguncunun gömleğinin altında gazete kağıtlarını gören Yılmaz, Feramuz Çolak’ı dövdü. Çevreden gelenlerin de feci şekilde dövdüğü Feramuz Çolak’ı polis ekipleri yaralı olarak kurtardı. Çolak’ın kriz nedeniyle çalıştığı fabrikadan çıkartıldığı öğrenildi. (dha)