Adamım uysana kurallara

Doğuş Çocuk Trafik Kulübü'nün düzenlediği trafik temalı rap yarışmasını Ümraniye 23 Nisan Kaptanoğlu İlköğretim Okulu'ndan Crazy Boys grubu kazandı.

İSTANBUL - Doğuş Çocuk Trafik Kulübü'nün düzenlediği trafik temalı rap yarışmasını Ümraniye 23 Nisan Kaptanoğlu İlköğretim Okulu'ndan Crazy Boys grubu kazandı. İkinciliği Bostancı İlköğretim Okulu'ndan 5B grubu, üçüncülüğü Reşat Nuri Güntekin İlköğretim Okulu'ndan Grup Sinyal aldı. Maslak Parkorman'da dün yapılan ve 419 okulun katılımıyla başlayan yarışmada 10 ilköğretim okulu finale kalmıştı. Yarışmaya rap'in Türkiye'deki en ünlü ismi Ceza da sahne alarak destek verdi.
Kazalarda çocuk oranı
Doğuş Grupları İcra Kurulu Başkanı Semih Yalman'ın ardından söz
alan İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, trafik kazalarının yüzde 26'sına çocukların karıştığını söyledi. İstanbul Valisi Muammer Güler ise bir kaç beden büyük kıyafetleri ve danslarıyla öğrencileri ilgiyle izledi ve "Yabancı kanallardakilerden daha iyi yaptılar" diye konuştu.
Sözlerini kendilerinin yazdıkları şarkılarıyla birinci olan grup üyeleri Yunus Emre Varan, Enes Koca ve Enes Şafak Sezer "Elimizden tutarlarsa daha iyisini yaparız" diye konuştu!
Crazy Boys'un şarkı sözleri şöyle: Koyuluyor birçok kural ama/Uyan yok hiç bu kurallara/Hey yayalar siz de dikkat edin/Sola sağa bakmadan yola atlamayı denemeyin/Böyleleri yüzünden oluyor birçok kaza/Düşünmeden canlarını atıyorlar yola/ Sakın ola sen böyle bir hataya düşme/Olursun canından benden sana tavsiye/Hey gençler siz de dikkat edin/ Hız yapıp kızları etkilemeyin.


    http://www.radikal.com.tr/7490257490250

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.