Adamları kazdı, kendisi düştü

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Yunus Balta'nın makam aracı, belediyenin inşaatını sürdürdüğü otoparkın yağmur kanalına düşerek takla attı.

İSTANBUL - İstanbul Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Yunus Balta'nın makam aracı, belediyenin inşaatını sürdürdüğü otoparkın yağmur kanalına düşerek takla attı. Yunus Balta ile ile şoförü Ayhan Kuşçu yaralandı.
Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'in de katılacağı Atatürk Olimpiyat Stadı'nda yapılacak İstanbul Olimpiyat Oyunları Hazırlık ve Düzenleme Kurulu'nun toplantısına gitmek için yola çıkan Balta'nın makam aracı, stada yaklaştığında yol yerine hızla otoparka girdi. Sürücünün otopark bitimindeki yağmur kanalını fark edememesi üzerine araç yaklaşık bir metrelik yağmur kanalına düşerek takla attı. Makam aracının büyük hasar gördüğü kazayı Balta hafif yaralı olarak atlatırken, şoförü Ayhan Kuşçu ağır yaralandı.
Topbaş: Olmaz böyle şey!
Kazadan beş dakika sonra olay yerine gelen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, olaya isyan ederek, "Hani nerede uyarı levhaları?.. Nerede reflektörler uyarılar?.. Uyarı levhalarının olmaması affedilir bir hata olamaz. Yetkililer hakkında derhal inceleme başlatacağım. Olimpiyat Stadı'nın bu bölümü hatalı yapılmış. Ne zaman adam olacağız bilemiyorum. Bütün bu stat, yollar, parklar insana hizmet edilsin diye yapılıyor. Bu, bir mühendislik hatasıdır, statla ilgili eksikleri hemen gidereceğiz" diye konuştu. Balta ise, "Arabanın arka koltuğundaydım ve elimdeki dosyayı inceliyordum. Kazanın nasıl olduğunu görmedim. Şoför camı kırdı. Kendi imkânlarımızla dışarı çıktık" dedi. Yaralı şoföre ilk müdahaleyi olay yerine gelen polisler yaptı. Başbakan Yardımcısı Şahin ile Topbaş'ın özel kalem müdürleri tarafından telsizlerden yapılan anonslara karşın uzun süre ambulans beklendi. Şahin, İstanbul Valisi Muammer Güler, Gençlik ve Spor Müdürü Mehmet Atalay kaza yerine gelerek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.