Adana 2 şehidini uğurlarken, şehit yakınlarından tepki

Adana 2 şehidini uğurlarken, şehit yakınlarından tepki
Adana 2 şehidini uğurlarken, şehit yakınlarından tepki
Adana'daki terör saldırısında şehit olan iki polis için düzenlenen uğurlama töreninde yakınları tepki gösterdi. Şehit Süleyman Çakır'ın teyzesi Özgül Ateş, "Doğruyu konuştuğumuz için yarın beni de yargılarsınız" diye bağırdı.

ADANA - Adana'da, hastane çıkışında PKK 'lıların açtığı ateş sonucu şehit düşen polis memurları 39 yaşındaki Süleyman Çakır ile 48 yaşındaki Bircan İlhanlı'nın cenazeleri düzenlenen törenle memleketlerine uğurlandı. 

Adana Valiliği'ndeki tören sırasında bir kişi, Vali Mustafa Büyük'ün konuşması ardından, "Vali buzdolabındakiler ne oldu? Ne zaman buzdolabından çıkacak? Haberimiz olsun" diye bağırdı. Süleyman Çakır'ın teyzesi Özgül Ateş de, "Doğruyu konuştuğumuz için yarın beni de yargılarsınız" diye feryat etti.

'AŞKIM GÜLE GÜL GİT'

Şehit babaları Ali Çakır ile İzzet İlhanlı'nın yan yana durduğu Valilik bahçesindeki törenin ardından şehit polis memurlarından Süleyman Çakır'ın cenazesi, Ceyhan İlçesi'ndeki baba evine sonra Abdulkadir Ağa Camii'ne götürüldü. Şehidin babası Ali, annesi Meryem, eşi Nazlı, oğlu Batuhan ve kızı Ece Naz'ı yakınlarıyla görevli polisler teselli etti. Nazlı Çakır, cenaze aracına yaslanıp gözyaşı döktü. Törene Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Aytekin Şahin, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı MHP 'li Hüseyin Sözlü ile Adana Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, çok sayıda asker, polis ve vatandaş katıldı. Kılınan cenaze namazının ardından şehit eşi Nazlı Çakır ve yakınları tabuta sarılıp feryat etti. Eşinin tabutuna son kez sarılıp okşayan Nazlı Çakır, "Aşkım güle güle git" dedi ve tabutun ardından el salladı. Şehit polis Süleyman Çakır, Ceyhan Asri Mezarlığı'nda toprağa verilirken, şehidin eşi görevli polislere sarılarak, "O da sizin gibi her gün giyinirdi, işe giderdi" diye ağladı.

EŞİNİN TABUTUNU ÖRTEN BAYRAĞI ÖPEREK TESLİM ALDI

Diğer şehit polis Bircan İlhanlı'nın cenazesi ise ilk olarak ailesiyle birlikte yaşadığı merkez Yüreğir İlçesi'nin Selahattin Eyyubi Mahallesi'ndeki evine götürüldü. Burada helallik alındıktan sonra Kozan İlçesi'ne bağlı Pekmezci Mahallesi'ndeki baba evine taşındı. Şehidin Türk bayrağına sarılı tabutu, burada da helallik alınıp dua edilmesinin ardından mahalle mezarlığına götürüldü. Burada düzenlenen törene Adana Valisi Mustafa Büyük, Ak Parti , CHP ve MHP'li milletvekilleri katıldı. Törende şehidin annesi Arzı, babası İzzet eşi Türkan, kızı Arzu ve oğlu Veysel Altay fenalık geçirdi. Ayakta durmakta güçlük çeken baba İzzet İlhanlı, cenaze namazında oturarak saf tutabildi. İl Müftüsü Arif Gökce'nin kıldırdığı cenaze namazının ardından şehit polis Bircan İlhanlı, gözyaşları arasında toprağa verildi. Törenin sonunda Vali Mustafa Büyük şehidin tabutu üzerindeki Türk bayrağını öperek eşi Türkan İlhanlı'ya teslim etti. Türkan İlhanlı da bayrağı öperek aldı.

(DHA)