Adana Ceyhan'daki keresteciler sitesi tamamen yandı

Adana Ceyhan'daki keresteciler sitesi tamamen yandı
Adana Ceyhan'daki keresteciler sitesi tamamen yandı
Adana'nın Ceyhan ilçesinde 20 işyerinin bulunduğu keresteciler sitesinde yangın çıktı. Sabaha karşı neden çıktığı belirlenemeyen yangında sitedeki tüm iş yerleri ile 3 araç tamamen yandı.

ADANA – Hacı İbrahim Mahallesi İnönü Bulvarı Devlet Su İşleri karşısında bulunan Ceyhan Keresteciler Sitesi'ndeki bir iş yerinde saat 04.30 sıralarında yangın çıktı, kısa sürede yandaki iş yerlerine de sıçradı. İhbar üzerine olay yerine Adana Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı itfaiye araçları sevk edildi. Yangının büyümesi üzerine siteye Orman İşletme Şefliği ile çevre ile ve ilçelerin itfaiye ekipleri de sevk edildi.

2 SAATTE KONTROL ALTINA ALINDI

Olay yerine giden polis de çevrede güvenlik önlemi alırken, Toplumsal Müdahale Aracı (TOMA) da müdahale ederek söndürme çalışmalarına destek oldu. Gökyüzüne yükselen alevleri şehrin birçok bölgesinden de görülen yangın 2 saatte güçlükle kontrol altına alınırken, olay yerine gelen iş yeri sahipleri de gördükleri manzara karşısında şoke oldu. Yangında sitede bulunan 20 iş yerinin de tamamı yandı. 1 kamyonet, 1 otomobil ile 1 kamyonun da yanıp kül olduğu yangında zararlarının büyük olduğunu belirten iş yeri sahipleri,  makinelerinin de tamamen yanarak kullanılamaz hale geldiğini söyledi.

İtfaiyenin soğutma çalışmalarını tamamlamasının arından yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.

Ceyhun ÖZER - DHA