Adana Pozantı'da Emniyet Müdürlüğü'ne saldırı: 2 şehit

Adana Pozantı'da Emniyet Müdürlüğü'ne saldırı: 2 şehit
Adana Pozantı'da Emniyet Müdürlüğü'ne saldırı: 2 şehit
Adana'nın Pozantı İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne yönelik düzenlenen saldırıda 2 polis şehit oldu. Çıkan çatışmada 2 PKK'lı da öldürüldü.

RADİKAL - Saat 02.35'de bir grup PKK 'lı, Pozantı İlçe Emniyet Müdürlüğü binasına uzun namlulu silahlarla saldırdı. Polislerin de karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı. Kısa süreli çatışmada 2 polis olay yerinde şehit olurken, emniyet binasının bahçesine farklı noktalardan girmeye çalışan 2 PKK'lı da öldürüldü.

Saldırıyı gerçekleştiren 2 PKK'lı ise gecenin karanlığından yararlanarak kaçtı. Ölen PKK'lıların üzerinden 2 kaleşnikof ile 1 tabanca ve 3 el bombası çıktı. Ancak birinin üzerinde bomba saptanınca bomba imha uzmanları da istendi.

Olay Yeri İnceleme Ekipleri ile birlikte Emniyet Müdürlüğü'nün giriş kapısı merdivenlerinde öldürülen PKK'lının üzerindeki bomba uzun uğraşlar sonrası etkisiz hale getirildi.

İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek de Pozantı İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne giderek çatışma hakkında bilgi alıp, inceleme yaptı. Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, çatışmada 2 polisin şehit olduğunu söyledi. Kaçan PKK'lıları yakalamak için ilçede geniş çaplı operasyon başlatıldı. Adana Emniyet Müdürlüğü'nden de bölgeye takviye ekipler sevk edildi.