Adana şehit üsteğmeni gözyaşlarıyla uğurladı

Diyarbakır'ın Lice ilçesi kırsalında PKK'ya yönelik sürdürülen operasyonlarda çıkan çatışmada şehit olan üsteğmen Muhammed Ali Demir'in cenazesi dün Adana Pozantı'da toprağa verildi.

ADANA - Diyarbakır'ın Lice ilçesi kırsalında PKK'ya yönelik sürdürülen operasyonlarda çıkan çatışmada şehit olan üsteğmen Muhammed Ali Demir'in cenazesi dün Adana Pozantı'da toprağa verildi.
Şehit üsteğmenin cenazesi Pozantı 80. Yıl Devlet Hastanesi morgundan alınarak, konvoyla Kamışlı Köyü'ndeki baba evine, buradan da Hamidiye Köyü'ndeki Kamışlı Camisi'ne getirildi. Oğlunun tabutuna sarılarak gözyaşı döken anne Adile Demir, baba Cumali Demir ve kız kardeşi Dilek Demir teskin etmeye çalışıldı. Anne Adile Demir, "Yavrumu benden aldılar" diyerek gözyaşı dökerken, oğlunun son olarak kız kardeşinin nişanı için memleketine geldiğini söyledi. Türk bayraklarıyla törene katılan kalabalık, teröre lanet yağdırdı. Şehit üsteğmenin cenazesi, Hamidiye Mezarlığı'nda toprağa verildi. Törene, şehit üsteğmenin ailesi ve yakınları, Vali İlhan Atış, Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, 6. Kolordu Komutanı Korgeneral Muzaffer Şen, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Cengiz Akın ve çok sayıda vatandaş katıldı. Lice kırsalındaki çatışmada Demir şehit olmuş, iki astsubay ve bir er yaralanmıştı.