Adana Valisi Coş: Başbakan'ın sözü talimat, gereği yapılacak

Adana Valisi Coş: Başbakan'ın sözü talimat, gereği yapılacak
Adana Valisi Coş: Başbakan'ın sözü talimat, gereği yapılacak
Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Başbakan Erdoğan'ın kız ve erkek öğrencilerin aynı evde kalmasıyla ilgili açıklamasının kendileri için talimat olduğunu ve gereğinin yapılacağını belirtti.

ADANA – Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın kızlı- erkekli olarak kalınan 'öğrenci evleri' ile ilgili yaptığı açıklamanın talimat olarak algılandığını belirterek, "Gençliğin korunması, gençliğin kötü alışkanlıklardan korunması Anayasa ile devlete verilmiş görevler arasındadır" dedi.

Vali Coş, öğrencilere ücretsiz kurslar sağlayacak olan 'Sevgiye Uzanan Eller Projesi'nin dönem açılışı için Şakirpaşa Spor Salonu'nda düzenlenen etkinliğe katıldı. Etkinliğin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Vali, Başbakan'ın 'öğrenci evleri' ile ilgili yaptığı konuşmanın talimat olarak algılandığını söyledi. Vatandaşlardan gelen ihbarları değerlendirip, huzuru sağlamak için çalışıldığını belirten Vali Coş, şunları söyledi:

"Sayın Başbakanımızın talimatları doğrultusunda gerekli çalışmalar tabi ki yapılıyor. Açıklamaları da, bizim için çalışmaları gözden geçirme konusunda vesile olmuştur. Baktığımızda bu konudaki çalışmaların zaten devam ettiğini, bu konuda büyük bir hassasiyetin gerekli çalışmanın yürütüldüğünü öğrendim. Arkadaşlarımız, ayrıntıları üzerinde değerlendirme yapıyorlar. Vatandaşlarımızın bu konudaki rahatsızlıkları, şikayetleri ve intikal eden olumsuzlukları var. Muhakkak ki değerlendirilir ve yasal gereği yapılır. Vatandaşlarımızın memnuniyeti esastır. Tabi ki genel ahlakın korunması da devlete ait görevler arasındadır. Bu manada vatandaşımızın hassasiyetleri, gençliğin korunması, gençliğin kötü alışkanlıklardan korunması Anayasa ile devlete verilmiş görevler arasındadır. Bu bağlamda devlet de üzerine düşen görevi bütün kurum ve kuruluşları ile yapacaktır. Valiliğimiz de bütün kurum ve kuruluşları ile üzerine düşen görevi yapmaktadır."


FATİH KARAÇALI - AHMET ÖZMEN / DHA


  http://www.radikal.com.tr/1159332115933242

  YORUMLAR
  (42 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Adana valisi Coş :Başbakan hk. - runekson

  Sayın vali atanmış bir zat koltuğu kaybetmekten korkuyor,onun için başbakandan talimat geldi ise yerli yersiz hemen harekete geçtikleri görülüyor, bir kız çocuğunun namusu önce ailesinden sorulur.Uygunsuz bir durum var ise ailesinin duruma müdahil olması beklenir devletin değil,Başbakan muhafazakar bir parti olduklarını söylüyor o zaman iller deki genelevlerini kapatsınlar,insanların zaruri ihtiyaçlarının önüne geçemezler,Aile hukukunu arap saçına döndürdüler artık erkekler aile mahkemelerinin verdikleri kararları birbirlerine anlatıp evlilikten vazgeçiyorlar.Kanun yapma yetkisi böyle hoyratça kullanılmamalıdır diye düşünüyoruz.

  emir veya talimat - çok mu önemli

  birileri valiye bir konu hakkında çok detaylı bir bilgi vermesi gerekiyor valiler başbakandan emir veya talimat alamazlar sadece kanunda ne yazıyorsa onu uygularlar...

  Adana Valisi - urolog

  Muammer Güler`e özendi. Kendini gelecegin milletvekili olarak görüyor.

  Atesle Barut - ohabey

  Basbakan erdogan ile Vali Huseyin Avni Cos atesle barut gibi. Isimleri yanyana gelince hemen aklima Mufettis Avni Cos'un Belediye Baskani Erdogan'in dosyasini nasil hali altina ittigini hatirliyorum. Benden adam olmaz... aklim fikrim yolsuzluklarda.... atesle barutu gorunce hemen aklima geliyor.

  Erotik Polisi... - serseriser

  TIK TIK TIK!... - "Buyrun"... - "Sevişiyor musunuz"... - "Henüz değil, hazırlanıyoruz, Yasemin banyoda, ben de şimdi dişlerimi fırçaladım, hayrola memur bey?"... - "Valilikten izin aldınız mı?"... - "Hayır, Yasemin nikahlı eşim olur"... - "Evlilik cüzdanı ve ruhsat lütfen"... - "Buyrun"... - "Önce bunu üfle, sonra da şu çizgi üzerinde yürü ba'kiim"...

  Edemezsin! - pehlivan

  Evin içine karışamazsın. Karış, müdahale et görelim.

  KANUN YÖNETMELİK HARAYDIN - AKACAK MECRA BULAMAYAN

  Başbakanın söylemlerini alt kira sözleşmesi ile ilişkilendirmek çok yaratıcı.Şok şok şok. Yarından itibaren mahkemelerdeki tahliye davaları için Valiliğe başvurulacak.Yaşasın Hukuk