Adana Valisi Coş'a hakaretin cezası belli oldu: Dokuz kişiye 1674 lira ceza

Adana Valisi Coş'a hakaretin cezası belli oldu: Dokuz kişiye 1674 lira ceza
Adana Valisi Coş'a hakaretin cezası belli oldu: Dokuz kişiye 1674 lira ceza
Adana'da 10 Kasım töreninde Vali Hüseyin Avni Coş'la yaşanan gerginlikte gözaltına alınan 10 kişiden dokuzuna 1674 lira para cezası kesildi.

 

ADANA - Adana'da 10 Kasım Atatürk 'ü anma törenlerinde Hükümet ve Vali Hüseyin Avni Coş aleyhine slogan atttıkları öne sürülen ve 'Gavat' gerginliğinin ardından gözaltına alınan 10 kişiden 9'u, Kabahatler Kanunu'na göre 186'şar lira ceza yazıldıktan, 1 kişi de adli işlem yapıldıktan sonra serbest bırakıldı.
Atatürk Anıtı'nda yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı anma töreninde ellerinde Türk Bayrakları dalgalandıran grup, hükümet ve Vali Hüseyin Avni Coş aleyhinde sloganlar attı. Bu nedenle göstericilerle Vali Coş arasında yaşanan gerilim 'Gavat' tartışmasına döndü. Coş, daha sonra yaptığı açıklamada 'gavat' değil 'kavas' dediğini söyledi. Protesto gösterilerine katılan 10 kişinin gözaltına alındığını belirtti. Adana Emniyet Müdürlüğü'nde ifadeleri alınan şüphelilerden 9'u Kabahatler Kanunu'na göre 186'şar lira para cezası kesilip, 1 kişi de hakkında da adli işlem yapıldıktan sonra serbest bırakıldı.
Vali Coş'un 'gavat' dediği ileri sürülen kişinin ise kimliğinin saptandığı, ancak gözaltına alınan 10 kişi arasında bulunmadığı öğrenildi. Vali Coş, kendisine 'Allah belanı versin' diyen bu kişi hakkında şikayetçi olacağını da açıklamıştı. (DHA)

 

Adana Valisi: O gavatı bana getirin

 

Hükümetten ilk 'gavat' açıklaması


  http://www.radikal.com.tr/1160177116017714

  YORUMLAR
  (14 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  valiye bak - A.D

  devletini tanı.t.c devleti genelde yönetim kadrolarında bu tipler hakim.daha çok süriye,ırak,arbistan vs.. baktığınız zaman tip aynı.

  DERHAL İSTİFA - kurtuluş kavgada

  bir vatandaşa o sözlerinden dolayı ceza veriliyorsa bir vali de halka karşı ettiği hakaretten dolayı azıcık yüzü kızarıyorsa İSTİFA ETMELİDİR!

  vay valim vay - caglarkarademir

  devleti nasil ki valisi basbakani bakani burokratı memuru polisi askeri hakimi savcisi muduru nasil olsun. Bunlarda suc yok,yuh be bize,hakkini almayan amip topluguluyuz biz. Arabadan sen ineceksin,maasini aldigin adama kufur ediceksin, bir de kendini adam zanneden polis zoruyla ceza odeyeceksin, ve kimse sesini cikarmayacak,yuh be yuh

  Ah Aziz Nesin ah! - 1adam

  Rahmetliyi saygıyla anıyorum.

  bir hukukçu olarak - bırıncı

  bu olayda ceza kesilecek tek kişi adana valisidir. hatta hakaretin karşılığı hapis cezasıdır. valiye önce hapis cezası verilmeli, daha sonra bu ceza para cezasına çevrilmelidir... yapılacak işlem budur..

  gavat - mesuthus

  Peki şimdi 'gavat'a ne ceza verilecek?

  neredesin ey adalet - brairtenz

  ey hukuk;birkaç çakal adamın elinde oyuncak oldun,resmen halka zulüm aracı oldun ey,seni bu hale getirenler ne zaman cezasını bulacak ey allahım,bu ülkede hükümranlık mı saltanat mı hüküm sürecek artık,birileri dur demeyecek mi