Adana Valisi Coş'a hakaretin cezası belli oldu: Dokuz kişiye 1674 lira ceza

Adana Valisi Coş'a hakaretin cezası belli oldu: Dokuz kişiye 1674 lira ceza
Adana Valisi Coş'a hakaretin cezası belli oldu: Dokuz kişiye 1674 lira ceza
Adana'da 10 Kasım töreninde Vali Hüseyin Avni Coş'la yaşanan gerginlikte gözaltına alınan 10 kişiden dokuzuna 1674 lira para cezası kesildi.

 

ADANA - Adana'da 10 Kasım Atatürk 'ü anma törenlerinde Hükümet ve Vali Hüseyin Avni Coş aleyhine slogan atttıkları öne sürülen ve 'Gavat' gerginliğinin ardından gözaltına alınan 10 kişiden 9'u, Kabahatler Kanunu'na göre 186'şar lira ceza yazıldıktan, 1 kişi de adli işlem yapıldıktan sonra serbest bırakıldı.
Atatürk Anıtı'nda yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı anma töreninde ellerinde Türk Bayrakları dalgalandıran grup, hükümet ve Vali Hüseyin Avni Coş aleyhinde sloganlar attı. Bu nedenle göstericilerle Vali Coş arasında yaşanan gerilim 'Gavat' tartışmasına döndü. Coş, daha sonra yaptığı açıklamada 'gavat' değil 'kavas' dediğini söyledi. Protesto gösterilerine katılan 10 kişinin gözaltına alındığını belirtti. Adana Emniyet Müdürlüğü'nde ifadeleri alınan şüphelilerden 9'u Kabahatler Kanunu'na göre 186'şar lira para cezası kesilip, 1 kişi de hakkında da adli işlem yapıldıktan sonra serbest bırakıldı.
Vali Coş'un 'gavat' dediği ileri sürülen kişinin ise kimliğinin saptandığı, ancak gözaltına alınan 10 kişi arasında bulunmadığı öğrenildi. Vali Coş, kendisine 'Allah belanı versin' diyen bu kişi hakkında şikayetçi olacağını da açıklamıştı. (DHA)

 

Adana Valisi: O gavatı bana getirin

 

Hükümetten ilk 'gavat' açıklaması