Adana Valisi'ne AKP'den tepki: İşini biz mi yapalım?

Adana Valisi'ne AKP'den tepki: İşini biz mi yapalım?
Adana Valisi'ne AKP'den tepki: İşini biz mi yapalım?
Adana F Tipi Cezaevi'nde sıcak su olmamasının faturası Adana Valisi Hüseyin Avni Coş'a çıktı. Meclis İnsan Hakları Komisyonu Başkanı AKP milletvekili Sefer Üstün, 'Vali, belediye başkanı, başsavcı, cezaevi savcısı ve müdürü. 5 adam bir araya gelip su sorununu çözemiyor' dedi.

Gazeteport'un haberine göre, Adana'daki cezaevlerine ilişkin raporun görüşüldüğü TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu toplantısında, BDP Adana milletvekili Murat Bozlak, Adana F tipi cezaevindeki sıcak su sorununu gündeme getirdi. AKP 'li Başkan Sefer Üstün ise, "Vali, belediye başkanı, başsavcı, cezaevi savcısı ve müdürü, 5 adam bir araya gelip su sorununu çözemiyorsa, biz mi çözelim? Bu Türkiye 'ye yakışmıyor. İşini yapmayanlar var" dedi.

İnsan Hakları alt komisyonunun, Adana F Tipi Cezaevi'ndeki inceleme raporunda, sıcak su sorununa dikkat çekmiş ve ' Sıcak suya erişim konusunda sorun yaşandığı tespit edilmiştir. İdarenin geçici tedbir olarak talep halinde odalara kovayla sıcak su göndermektedir. Sorunun kalıcı olarak giderilmesi için başlatılan çalışmaların ivedilikle sonuçlandırılması elzemdir" denilmişti.


  http://www.radikal.com.tr/116374911637493

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Piyon - Devrimci72

  Aslinda Vali denilen bu Sahis Kompleksli bir Tip.Bu tür Kompleksli kisilige sahip olan bu türler Halk icin Tehlike engel teskil eder.Bu günkü AKP ikdidari bu tür kompleksli kisileri cok iyi kullaniyor ve Halkin üzeriene saldirtarak Ülke gündemini degistiriyor.Bu Kompleksli kiside birseyler yaptigini sanarak Halka karsi Gavat diye biliyor.

  Vurun - vancetti

  Vurun abalıya!. Kardeşim bu vali gökten zembille inmedi. Birileri onu oraya yolladı. Valiye kızma yerine onu vali yapanlara neden sesiniz çıkmıyor?.

  tam bir alman malı yiyicisi - demlicay2011

  kendisinde de bir şey yok zaten. klimasız mersedessiz günler dilerim. ait olduğun yer devrim mahkemeleridir. vay be devrim kelimesini kullandım sonunda. istemem normal mahkemede işimizi görür yeterki yargılansın. neden mi yaptığı numaralardan tabiki. vatandaşa gavat dememin bir bedeli olmalı.