Adana'da Ak parti binasına yürümek isteyenlere müdahale

Adana'da Ak parti binasına yürümek isteyenlere müdahale
Adana'da Ak parti binasına yürümek isteyenlere müdahale
Adana'da Taksim Gezi Parkı'na yönelik polis müdahalesini protesto etmek için toplanan ve Ak Parti Adana İl Başkanlığı binasına yürümek isteyenlere polis izin vermedi. Polisler, uyarıya rağmen dağılmayan grupları tazyikli suyla dağıttı

ADANA - Merkez Seyhan İlçesi'ndeki Atatürk Parkı'nda toplanan yaklaşık 3 bin kişi, hükümet aleyhine sloganlar atıp yolu trafiğe kapatarak Atatürk Caddesi'nden Sular Caddesi'ne çıktı. Yürüyüşü düzenleyenler kalabalığı Uğur Mumcu Meydanı'na götürmek isterken, içlerindeki başka bir grup ise ters yöndeki Ak Parti Adana İl Başkanlığı binasına yürümek istedi. Bunun üzerine grubun yarıdan fazlası Uğur Mumcu Meydanı'na gidip orada açıklama yaptı. Açıklamada, polisin müdahalesine tepki gösterildi.
GRUP İKİYE BÖLÜNDÜ

Ak Parti 'ye yürümek isteyen grup ise alkış ve ıslıklarla Taksim'deki polis müdahalesini protesto etti. Kasım Gülek Köprüsü'ne doğru ilerleyen ve yolda ateş yakan göstericilerin önlerini Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı (TOMA) ve barikatla kesen polisler 'dağılın' uyarısında bulundu. Buna rağmen taş atan grubu polis tazyikli suyla dağıttı. Bazı göstericiler gözaltına alındı. Kentteki olaylar, aralıklarla sürüyor.

BIÇAKLI KİŞİYE GÖSTERİCİLERDEN TEPKİ

Ak Parti İl Başkanlığı'na yürümek için ısrarcı olan göstericilere, Kasım Gülek Köprüsü önünde önlem alan polisler, TOMA aracılığıyla tazyikli su sıkarak başlattığı müdahalesini sürdürüyor. Göstericilerin arasında bulunan ve elindeki bıçakla polise doğru yürümek isteyen bir kişiyi, göstericiler kolundan tutarak engelledi ve uzaklaştırdı. Polisler, dağılmayan ve taş atan göstericilerden yakaladıklarını gözaltına aldı. Kentteki olaylar, aralıklarla sürüyor.(DHA/Mehmet Kaymak- Yusuf Baştuğ- Çilem Anıtkan- Salih Üçtepe- Çağlar Öztürk)