Adana'da Alevilere bildiri: Esad'ı desteklediğiniz için başınızı keseceğiz

Adana'da Alevilere bildiri: Esad'ı desteklediğiniz için başınızı keseceğiz
Adana'da Alevilere bildiri: Esad'ı desteklediğiniz için başınızı keseceğiz
Adana'da özellikle Alevi vatandaşların ev ve işyerlerine cihat çağrısı yapan ve Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'a destek verenlerin başının gövdesinden ayrılacağı yönünde tehditler içeren bildiriler dağıtıldı.

ADANA - CHP Adana Milletvekili Ümit Özgümüş, Adana’da özellikle Alevi vatandaşların ev ve işyerlerine cihat çağrısı yapan ve Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’a destek verenlerin başının gövdesinden ayrılacağı yönünde tehditler içeren Türkçe ve Arapça yazılı bildiriler dağıtıldığını açıkladı. Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, bildirileri dağıtanların birkaç kişi olduğunu, amacın vatandaşlar arasında huzuru bozmak olduğunu söyledi.

'ESAD'A DESTEK VERENLERİN BAŞINI GÖVDESİNDEN AYIRACAĞIZ'
Milletvekili Ümit Özgümüş, yaptığı yazılı açıklamada, 9 Nisan’da kim olduğu belli olmayan kişi veya kişilerin, Şeyh Muaz-el Hatip Taburu isimli bir örgüt imzasıyla Alevi vatandaşlarının ev ve iş yerlerinin kapılarının altına bildiri attığını söyledi. Sükunet çağrısı yapan Ümit Özgümüş, "Cihat çağrısı yapan ve Esad’a destek verenlerin başının gövdesinden ayrılacağı yönünde tehditler içeren bildirileri, ev ve işyerlerinin kapılarının altından atarak dağıtmışlardır. Sosyal medyada hızla yayılan bu bildirilerle ilgili, ne gibi önlem alınması ve nasıl bir tepki gösterilmesi yönünde çok sayıda telefon ve mesaj aldık" dedi. (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/1129224112922423

  YORUMLAR
  (23 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Sünni Kharon yorumcuya sorularim - M. L.

  Alevileri yuhalatan sayin sünni basbakaniniz yoksa alevimi? Yavuz Sultan Selim yoksa DHKP-C´limi. Sivasda insa yakan yobazlar hangi mezhebin insanlariydi? Siz isinizi gayet iyi biliyorsunuz. Amaciniz alevileri genel olarak suclamak. Bunu inkar etsenizde yorumlarinizdan ve satir arasindan zaten belli oluyor. Fakat ben bir gennelestirme yapmak istiyorum. Sünni toplumun büyük cogunlugu kaba güc kullanmiya cok yakin ve buna ragmen magdur rolünü oynarlar. Tipki Alevilere yapilan saldirilardaki gibi. Bu arada kullandiginiz internet, cep telefonu, araba, ucak vs.. ya yahudi yada hiristiyan icadi. Hani bir takim sünnilerin gavur diye hitap ettikleri insanlar var ya.

  kerbeladan.. sivasa.. - kabala.

  kerbeladan yavuza maraşa sivasa hep katliam ve soysuz karalamalar... bunu yaptıktan sonra nasıl müslümanım der bir insan hiç açıp şu kutsal kitabıdamı okumaz ... 'bu ülke ya müslümanım diye kendini kandırıyor yada müslümanlığın ne olduğunu bilmiyor' M.A BİRANT.. çok güzel özetlemiş

  Adanada Alevilere bildiri - urolog

  1:Sinop`ta BDP`lilere saldiri 2:Batida kürtlere karsi saldiri 3:Diyarbakir`da BDP`lilerin ve Hizbullahcilarin catismasi 4:Adana`da alevilere karsi nefret bildirisi Bütün bunlar bana 70`li yillari hatirlatiyor. Ayni anda birkac catisma birden. Bu kime yariyor? Kim bundan cikar saglayabilir? Nasil Sinop`a o kadar insani topladilar? Ben bilmiyorum. Derin devlet olabilir mi?

  @tahoni - Kharon

  Sizin dininiz size benim dinim bana. İnsan kompleks bir varlıktır. Kendini nasıl şekillendirirse o şekilde inanır. Şu an içinde bulunduğunuz durum ve inanç yapısıyla bu şekilde konuşuyor olmanız gayet doğal. Kendi kendinizi aklayıcı tatmin edici şeyler yazıyorsunuz, kendiniz onaylıyorsunuz. Buda ilginç. Neyse ben alevileri genelleyici bir yorum yazmadım. Ama siz aşağıdaki yorumu yazabilmek için öyle anlamak zorundasınız! Size "coolunuz" rumuzlu alevi arkadaşın yazdıklarından yola çıkarak birşeyler söylemek isterim. coolunuz demişki: "Bugun Suriyede yasanan dramin sebebi kimdir? Esad mi yoksa Sunni ulkelerin destekledigi bir ayaklanmami?" Alevilerin yaşadığı katliamlardan bahsetmişken. Bakın sizin o yere göğe sığdıramadığınız "kültürünüz"ün bir mensubu, tek cümlede 70-80 bin ölüyü, milyonlarca yer değiştiren insanı sildi attı. Neden? Çünkü Esad alevi. Şimdi ben "Alevilerin yaşadıklarının sorumlusu devletmi? yoksa dış destekli alevi ayaklanmasımı?" desem bana kızarsınız. Dilin kemiği yok, her tarafa bükülür. Hizbullaha gelince, Hizbullahta, DHKP-C de terör örgütüdür.

  Alevi evleri boyayla işaretleniyor - Homeristic

  bi ara da alevi evleri boyayla işaretleniyor diye bi muhabbet vardı boyaların hepsi dhkp-c üyesi adını hatırlamadığım bir yerin cem evi üyesi birinin işyerinden çıkmıştı.Anlamadınız değil mi artık işe yaramadığını...

  Kharon Oku, ama sadece kendin için oku... - tahoni

  Bu yazılanlardan zerrece bir şey anlamayacağını biliyorum, çünkü; "Gerçeklerin düşmanı yalanlar değil inançlardır". Sana gözünün önünde binlerce ispat göstersek de, bir şey değişmez, çünkü; "Din bir afyondur, ne kadar çok alırsan, o kadar çok uyuşursun". Senin kültüründe "Teslimiyet, biat etmek, kayıtsız şartsız kabul etmek var, benimkinde ise, düşünmek, sorgulamak, gerekirse itiraz etmek. Zorla, korkuyla, çıkar için değil, içten, samimi, gönülden inanmak var. Aklın, izanın birazda vicdanın olsa, bu ülkede şiddeten en uzak toplumun Aleviler olduğunu söylerdin. Sen türbanlı okula gidemiyorsun diye ortalığı ayağı kaldırırsın, Aleviler yüz yıllardır uğradıkları onca katliama, hakarete, haksızlığa rağmen kültürleri gereği sessiz kalmışlardır. Ama sen hiç utanmadan bütün bunları Aleviler kendi kendilerine yapıyor diyorsun. Bu arada Kharon kullandığın bilgisayar gavur icadı, ayrıca telefon, araba, ilaçlar her şey.

  @Kharon - coolunuz

  Arkadasimiz, bu isin altinda aleviler oldugunu dusunuyormus, neden hep aleviler provoke oluyorlarmis diye fikrini beyan etmis. Guzel soylemissinde, provoke olan alevilermi yoksa muslumanligin arkadasina siginan hizbullahcilarmi merak ediyorum. Dersim katliami, maras katliami, sivas katliami ve tarihde bunun gibi bircok ornegi olan alevi katliamlarini da aleviler kendilerimi provoke etmislerdir. Turkiye'de veya tarihde ne zaman aleviler provoke olup sunnileri yaktilar? oldurduler? Bilmeden arastirmadan konusulmaz. Dun hizbullah cikti ne dedi, universitelerdeki BDP ve hizbullah catismasi icin, Bu isin arkasinda sol (DHKP-C) ve aleviler vardir. Bu ne demektir? Hedef gostermektir. Ve devlet ne yazikki kendi elleri ile hizbullahcilari hapishanelerden cikardi. Bugun Suriyede yasanan dramin sebebi kimdir? Esad mi yoksa Sunni ulkelerin destekledigi bir ayaklanmami? Lutfen arastirin, degisik kaynaklardan okuyun ondan sonra yorum yazin. Ya da yazmayin.