Adana'da at eti operasyonu

İki ton at eti ile kesilmek üzere bekletilen sekiz at bulundu.

Adana'da düzenlenen operasyonda iki ton at eti ile kesilmek üzere bekletilen sekiz at bulundu. Olayla ilgili üç kişi tutuklandı.
Akkapı Mahallesi'nde şüphe üzerine bir kamyoneti durduran görevliler, kamyonette at başları, kemikleri, derisi ve etleriyle karşılaştı. Operasyonu genişleten güvenlik görevlileri, atların kesildiği eski bir eve operasyon düzenledi. Burada sekiz at ile 12 atın kesilerek poşetlere konulmuş etleri, bıçak ve diğer kesici aletler ele geçirildi. Gözaltına alınan Salih Tozman (26), Turgut Bektaşen (24) ile Ahmet Karadeniz (27), sorgularının ardından sevkedildikleri nöbetçi mahkemece tutuklandı. Olayla ilgisi bulunduğu belirlenen bir kişinin yakalanmasına çalışıldığı, ele geçirilen at etinin belirtildi.
Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk, Kurban Bayramı öncesinde kaçak at eti kesimiyle ilgili ihbarların değerlendirildiğini belirterek, "Zabıta ekiplerimiz 24 saat görevlerinin başındadır ve bu tip olumsuzlukları ortadan kaldırmak için yoğun şekilde çalışmaktadır" dedi. Belediye Zabıta Müdürü Mustafa Çay ise altı aylık dönem içinde Akkapı Mahallesi'nde ikinci kez kaçak at kesimi tespit edildiğini belirtti. Çay, polis ve jandarma yetkilileriyle birlikte gerçekleştirilen daha önceki operasyonda da yaklaşık dört ton at eti ele geçirdiklerini kaydetti.


    http://www.radikal.com.tr/7349147349140

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.