Adana'da barbarlık: Kameramanı linç ettiler

'Türkü Şöleni' adlı programı nedeniyle
Adana'da bulunan TRT çalışanı Serdar Arslanoğlu, sokakta tartıştığı Fatih Ösme tarafından kovalandı. Bir siteye kaçan Arslanoğlu'nun sokakta dövülerek öldürülmesi için 'hırsız var' diye bağırılması yetti.

ADANA - TRT GAP Televizyonu'nda görevli kamera kontrolörü 32 yaşındaki Serdar Arslanoğlu, kavga ettiği bir kişinin "Hırsız var" diye bağırması üzerine, bir sitenin güvenlik görevlileri tarafından öldürüldü.
Ekrem Ataer'in sunduğu Edip Akbayram'ın konuk olarak katıldığı 'Türkü Şöleni' programı önceki gün 17.30- 19.00 saatleri arasında TRT GAP Televizyonu'nda canlı yayımlandı. Görevli ekip, Akbayram ve yerel Çukurova TV'nin ortaklarından Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak'ın oğlu Gökhan Durak ile birlikte gece Seyhan Nehri kıyısındaki Sağlık Bakanlığı Eğitim ve Sosyal Tesisleri'nde yemek yedi. Serdar Arslanoğlu yemekten sonra aynı tesisteki odasına çıktı. Saat 00.30 sıralarında sigara almak için tesisten ayrılan Arslanoğlu, yaklaşık 500 metre uzaklıktaki Göğüs Hastalıkları Hastanesi önündeki büfeye gitti.
İddiaya göre Arslanoğlu sigara alıp kaldığı tesise dönerken, karşılaştığı 22 yaşındaki Fatih Ösme ile bilinmeyen bir nedenle tartıştı. Ösme cep telefonunu almak istediğini iddia ettiği Arslanoğlu'nu kovalamaya başladı. Arslanoğlu, Büfenin karşısındaki Damla Sitesi'ne girdi. Fatih Ösme ise "Hırsız var. Siteye hırsız girdi" diye bağırdı.
Kafatası kırıldı
Bu bağırma üzerine sitenin özel güvenlik görevlileri ile giriş kapısındaki görevli bekçi, Arslanoğlu'nu site içinde yakaladı. Site görevlileri ile bu sırada yanlarına gelen Ösme, Arslanoğlu'nu sopalarla dövmeye başladı. Sitenin karşısındaki müstakil evde oturan Ösme'nin komşusu E.Y. de gürültüye uyanıp, evinden aldığı bıçakla olay yerine koştu. Sitenin güvenlik elemanları N.K., İ.K. ile Fatih Ösme ve E.Y. Arslanoğlu'nu öldüresiye dövüp, bıçakladıktan sonra bir elektrik direğinin dibine bıraktı. Saat 02.00 sıralarında bir vatandaşın 155'e haber vermesi üzerine olay yerine gelen polisin ağır yaralı bulduğu Arslanoğlu, 112'den çağrılan ambulansla Adana Numune Hastanesi'ne götürüldü. Acil serviste yapılan muayenesinde sağ omuzunda bıçak yarası, kafatasında kırık ve vücudunun birçok yerinde darp izi görülen Serdar Arslanoğlu kurtarılamadı.
Zanlılar gözaltında
Polisin araştırmasının ardından, olayla ilgili olarak Fatih Ösme, N.K., İ.K. ve E.Y. gözaltına alındı. Fatih Ösme Emniyet'teki ifadesinde, Arslanoğlu'nun kendisine bıçak çekip cep telefonunu istediğini, aralarında tartışma çıkınca kaçmaya başladığını ileri sürdü. Tanık olarak dinlenen E.Y.'nin eşi F.Y. de, "Eşim eve kanlı bir bıçakla geldi, ben bıçaktaki kanı yıkayıp kaldırdım" diye ifade verdi. Cumhuriyet savcısına bilgi veren TRT görevlilerinden Kerem Acar, "Çekimden sonra yemek yedik. Serdar da bizimle kısa bir süre kaldı. TRT'de geçici kadroyla sekiz yıldan beri çalışan arkadaşımız bekârdı" diye konuştu.


    http://www.radikal.com.tr/7659917659910

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.