Adana'da bir TIR dolusu bomba ele geçirildi

Adana'da bir TIR dolusu bomba ele geçirildi
Adana'da bir TIR dolusu bomba ele geçirildi
Adana polisinin, 'yüklü miktarda uyuşturucu getirileceği' ihbarı üzerine takibe aldığı Konya plakalı TIR'da arama yapıldı. Ancak dorsesi açılan TIR'da uyuşturucu değil, adeta bir 'cephanelik' bulundu.
Haber: FATİH YAĞMUR / Arşivi

Radikal.com.tr – Adana’da bir TIR dolusu, roket atar, füze, bomba ve silah ele geçirildi. TIR şoförü gözaltına alındı. Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, TIR'da bin 200 roket başlığı ele geçirildiğini açıkladı.

Adana polisi, sabah saatlerinde yüklü miktarda uyuşturucu getirileceği ihbarı üzerine Metal Sanayi'ndeki bir işyerine baskın yaptı. Takibe alınan Konya plakalı TIR, sanayi sitesine gelince durdurulup narkotik köpeklerle arama yapılmak istendi. Ancak dorsesi açılan TIR'da adeta bir cephanelikle karşılaşıldı.

Roket, füze, el bombası ve çeşitli çap ve markada silah olduğu ileri sürülen TIR'ın çevresinde geniş güvenlik önlemi alındı. Terörle Mücadele Şubesi ve Bomba imha ekiplerinin kontrolünde TIR, eskortlarla Şakirpaşa Polis Merkezi'ne götürüldü. Merkezin çevresinde de önlem alan polis, buraya kimseyi yaklaştırmadı. TIR'ın burada boşaltılıp, silahların envanterinin çıkartılacağı öğrenildi.

İsmi açıklanmayan TIR şoförü gözaltına alınırken olayla ilgili çok yönlü soruşturma başlatıldı.

Bu arada Adana'da ele geçirilen mühimmat ve patlayıcılar ile ilgili detaylar ortaya çıkmaya başladı. Üst düzey bir Emniyet yetkilisinin Radikal'e yaptığı açıklamaya göre, ihbar üzerine TIR'da yapılan aramalarda 935 adet füze başlığı, 10 adet roket borusunun da yer aldığı çok sayıda patlayıcı ve mühimmat ele geçirildi. 

Aynı yetkili, patlayıcıların kimler tarafından taşındığı ve nereye gittiği ile ilgili sorumuza ise, "Şu anda iki kişi yakalandı ve bize ulaşan bilgilere göre sorguları devam ediyor. Bu kişilerden biri TIR şoförü, diğeri ise tornacı. Şahıslar kimler tarafından bunların gönderildiğini bilmediklerini söylüyor. Detaylar ilerleyen günlerde sorguların da tamamlanmasının ardından ortaya çıkacaktır" yanıtını verdi. 

Radikal'in ulaştığı bilgiye göre cephane yüklü TIR'ın rotasının Suriye olduğu düşünülüyor. İstihbarat ve emniyet yetkilileri şu anda TIR'ın kimler tarafından gönderildiği, nereye ve kime teslim edileceği üzerine yoğunlaşmış durumda.


  http://www.radikal.com.tr/1159521115952114

  YORUMLAR
  (14 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  yanlışlıkla olmuştur... - lastikordek

  normalde el-kaideye giden silahların yakalanması suç. narkotikçilerin kafalarına göre baskın yapması akıl alacak iş değil. bu ülkede hükümet yok mu? sizin terör örgütü bağlantılarınızı kendi emniyet teşkilatınız ortaya saçacaksa siz ne iş yaparsınız. el-kaidecileri türkiyenin desteklediğini şimdi herkes konuşur. adamlar silah fabrikası kurmuş narkotiğin haberi yok. muz cumhuriyeti mi burası? başbakan daha bugün açıkladı ben el-nusrayı hiç duymadım hayatımda diye. adamı yalancı yerine mi koyuyorsunuz. olmadı şimdi ama!

  Tayyip'e soralım! - çıkarsız

  ironi yapalım: öğrenci evlerinde (öğrenci dediğimiz 18 yaşını geçmiş yetişkinler)kimin ne yaptığını bilen için bu kolay bir soru olur. doğrudan söyleyelim: dindar yandaşlarına (El Nusra, El Kaide) baştan bu yana silah, para, hastane vb ne gerekiyorsa fazlasıyla yardım eden Tayyip bunu bilir diye düşündüm.

  komik valla... - _poseidon_

  MİT ile Narkotiğin işbirliği yapması lazım, yoksa böyle sazan gibi atlarsın.. Herkesin bildiğini narkotik ispatlamış böylece )

  kürtlerin görmesi lazim - kocero 21

  bu sadece bir tanesi bunu zaten herkes biliyordu türk devleti oradaki gruplara yardim etigini, sirf kürtler basarili olmasin diye bunu hep yapiyor türk devleti, orada yapilan katliamlarin yüzde elisinin türk devletinin parmagi var bunu ne yazikki akpnin arkasinda dolasan kürtlerimiz görmek istemiyorlar.

  Daha bu sabah şöyle dememiş miydi? - brotherlouie

  Başbakan Erdoğan "Nusra gibi Kaide gibi örgütlerin ülkemizde barınmaları söz konusu olamaz, aksine bunlara yönelik herhangi bir yapılanma olursa, bölücü terör örgütleriyle verdiğimiz mücadele neyse onlar da aynı mücadeleye tabidir" Ya bu sözleri başbakan etmedi yada kendisinin ciddi sağlık problemleri var.

  . - karakediakkedi

  sinirda cirit atan koktendinci teroristler, kimyasallarla sarin gazlariyla yakalanan suriyeli muhalifler, roketler. ulkenin el kaide talibanin oldugu listelere girmesi yakindir.

  Devam - vancetti

  Yük başka bir tıra nakledilir, Nusra cephesine gönderilir. Foyayı açığa çıkartan polislerde açığa alınır.