Adana'da bombaya tekme atan genç konuştu

Adana'da bombaya tekme atan genç konuştu
Adana'da bombaya tekme atan genç konuştu
Adana'da yol ortasına konulan el yapımı bombaya tekme atarak olduğu yerden uzaklaştıran 21 yaşındaki Müslüm Gökduman, "Bomba olduğunu biliyordum, hiç korkmadım. Yine olsa aynı tepkiyi veririm" dedi.

RADİKAL - Merkez Seyhan İlçesi Bey Mahallesi Şehit Asteğmen Kemal Yüzgeç Bulvarı'nda işe gitmek için dolmuş bekleyenler, büyük bir gürültü duydu. Metruk binanın camlarının kırılmasına neden ilk bombanın patladığı yere giden gidenler, bombacının yol ortasına içerisinde bomba olan siyah bir kutu bırakıp kaçtığını gördü. Güvenlik kamerasına da yansıyan görüntülerde otomobiliyle bombanın bulunduğu caddeden geçen bir kişi, ikinci bombanın bulunduğu kutuyu tekmeleyerek yolun ortasından uzaklaştırdı.

Daha sonra olay yerine gelen polis, çevre güvenliğini alıp el yapımı bombayı etkisiz hale getirdi. Çevredeki güvenlik kameralarını inceleyen ekipler, bombacıyı bulmaya çalışırken, tekme atan gencin Müslüm Gökduman olduğunu belirledi. Emniyete götürülen Gökduman, sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

'BOMBA OLDUĞUNU BİLİYORDUM'

Sabah saatlerinde ağabeyinin fırınına yardım için giderken, minibüs bekleyen kişilerin, kendisine bomba bırakıldığını söylediğini anlatan Gökduman, şöyle dedi:

"Yolda giderken bir anda baktım yerde bir kutu var. Arabayı kenara çekip indim. Kutuyu salladığımda içerisinde bir ağırlık vardı. Bomba olduğunu tahmin edince önce tekmeleyip uzaklaştırdım. Sonra da elime alarak kaldırıma koydum. Çevredekiler korkunca oradan alıp bu kez çöpe koydum. Bomba yolda olduğu için geçen araçların çarpıp bombanın daha fazla etkili olma tehlikesi vardı. Ben insanların ölmemesi için tekme attım. Bomba olduğunu biliyordum, hiç korkmadım. Yine olsa aynı tepkiyi veririm. İnsanlar zarar görmesin yeter."

Şehit Asteğmen Kemal Yüzgeç Bulvarı üzerinde bombanın konduğu alan da tel örgüyle kapatıldı. (Akif ÖZDEMİR/ADANA/DHA)