Adana'da coşkulu 1 Mayıs kutlaması

Adana'da coşkulu 1 Mayıs kutlaması
Adana'da coşkulu 1 Mayıs kutlaması
Adana'da KESK, DİSK, Türk-İş ve TMMOB'un öncülüğünde merkez Seyhan İlçesi'ndeki İnönü Parkı ve Yaşar Kemal Kültür Merkezi önünde toplanan binlerce kişi, iki ayrı koldan Ziyapaşa ve Atatürk Caddesi üzerinden Uğur Mumcu Meydanı'na yürüdü.

RADİKAL - Adana'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, coşkuyla kutlandı. KESK, DİSK, Türk- İş ve TMMOB'un öncülüğünde merkez Seyhan İlçesi'ndeki İnönü Parkı ve Yaşar Kemal Kültür Merkezi önünde toplanan binlerce kişi, iki ayrı koldan Ziyapaşa ve Atatürk Caddesi üzerinden Uğur Mumcu Meydanı'na yürüdü.

Yaklaşık 2 kilometre boyunca alkış ve sloganlarla hükümete tepki gösteren eylemciler, çeşitli döviz ve pankartlar taşıdı. Aralarında Adanaspor, Adana Demirspor ve Beşiktaş taraftarlarının da bulunduğu göstericiler, yürüyüş boyunca renkli görüntüler oluşturdu.

Polis helikopterinin havadan uçarak güvenlik önlemi aldığı yürüyüşe katılanlar, polis arama noktasından geçirilerek miting alanına girdi.

Miting alanında halay çekip slogan atan eylemcilere seslenen 1 Mayıs Tertip Komitesi Başkanı Ahmet Karagöz, Taksim'de polis müdahalesini kınadı. Miting, İlkay Akkaya'nın konseriyle sona erdi.
DHA-Yusuf BAŞTUĞ