Adana'da donarak ölüm...

Kar yağışı ve fırtına başta Doğu, İç Anadolu ve Karadeniz olmak üzere tüm Türkiye'de etkisini sürdürüyor. Adana'da bir kişi donarak can verdi. 1500'den fazla köy yolu kapandı. Birçok ilçede okullar tatil.

ANKARA - Kar yağışı ve fırtına, Türkiye'nin büyük bölümünü etkisi altına aldı. Adana'da bir kişi donarak ölürken, 1500'ün üzerinde köy yolu ulaşıma kapandı. Çok sayıda il ve ilçede eğitime ara verildi.
Adana: Feke ilçesinde, Tortulu Köyü'ndeki yakınlarını ziyaret ettikten sonra evine dönmek üzere yola çıkan 63 yaşındaki Ali Güler, Karagediği mevkinde donarak öldü. Tufanbeyli'de kar nedeniyle 25 köy yolu ulaşıma kapandı.
Orta Karadeniz: Samsun'da 290, Ordu'da 350, Amasya'da 50, Sinop'ta ise 110 köyle ulaşım kesildi. Samsun-Ankara ve Samsun-Sinop karayolunda dün sabah kar nedeniyle araç trafiği sıkıştı. Çok sayıda araç yolda kaldı.
Kastamonu: Ilgaz Dağı'nda kar kalınlığı bir metreye ulaştı. Kayak merkezindeki tesislere dün gece boyunca elektrik verilemedi. Toplam 480 köy yolu kapandı.
Kayseri: Pınarbaşı, Sarız, Tomarza ve Develi ilçelerine bağlı 80 köy yolu kapandı. Pınarbaşı'nda kar yağışı nedeniyle ilçe stadyumunun kapalı tribünlerinin bir bölümü çöktü. 12 köyde taşımalı eğitim yapılamadı.
Düzce: 34 köy yolunda ulaşım sağlanamıyor.
Bolu: 88 köy yolu ulaşıma kapandı.
Konya: 37 köy yolunun ulaşıma kapalı olduğu bildirildi.
Kırşehir: 168 köy yolu ulaşıma kapandı.
Zonguldak: Kar nedeniyle, Çaycuma'nın Muharremşah ve Devrek'in Karakavuz köylerinde haberleşme kesildi.
Sakarya: Taraklı, Kocaali, Hendek ve Kapapürçek ilçelerinde sekiz köy yolu ulaşıma kapandı.
Sivas: Sivas-Erzincan karayolu yaklaşık altı saat kapalı kaldı. Meydana gelen kazalarda 16 kişi hafif yaralandı.
Bitlis: Hizan ve Tatvan ilçeleriyle bazı köy yollarında ulaşım güçlükle sağlandı.
Van: Gevaş ilçesinde dün sabah saatlerinde hızı saatte zaman zaman 60 kilometreye ulaşan fırtına nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. Fırtına bazı evlerin çatısını uçururken, elektrik direklerini devirdi. 10 köye elektrik verilemedi. Fırtınadan, 'Vizontele' filminin çekildiği
plato da zarar gördü, eşyalar boş bir binaya taşındı.
Erzurum: Fırtına nedeniyle uçan çatı sacları, otomobillerde hasara yol açtı, bazı anacaddeler trafiğe kapatıldı. Kentin büyük bölümüne üç saat elektrik verilemedi. Erzurum-Bingöl karayolunda çok sayıda araç yolda kaldı.
Hatay: Erzin ilçesinde önceki gün çıkan fırtına nedeniyle Küçük Sanayi Sitesi'ndeki 16 işyerinin çatısı uçtu. Pencere camları kırılan bazı işyerlerini de su bastı.
Kocaeli: İzmit ve Gebze'de gece karla karışık yağmur şeklinde başlayan yağış dün şiddetlendi ve trafik aksadı.
Birçok il ve ilçede eğitime ara verildi
Samsun, Kırşehir ve Ordu kent merkezlerinde okullar tatil edildi. Adana'nın Tufanbeyli, Kayseri'nin Sarız, Samsun'un Ladik ve Asarcık, Tokat'ın Reşadiye ve Niksar, Trabzon'un Çaykara, Van'ın Gevaş, Konya'nın Bozkır, Yunak ve Ahırlı, Ordu'nun Akkuş, Çaybaşı, Mesudiye, İkizce, Ulubey, Aybastı, Çatalpınar, Çamaş, Gürgentepe, Gölköy, Korgan, Kumru ve Kabataş, Giresun'un Derele ve Çamoluk, Kırşehir'in Çiçekdağı ve Akçakent ilçelerinde eğitime ara verildi.
Kar yağışı hafta boyu sürecek
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre kar yağışı bugün ve yarın yer yer etkisini sürdürecek. Bugün batı bölgelerde artacak olan hava sıcaklığı, yarın akşamdan itibaren tüm yurtta yeniden azalacak. Perşembe gününden itibaren ise yurdun tamamına yakınında yoğun kar yağışı bekleniyor.