Adana'da El Nusra operasyonu: 2 kilo sarin gazı bulundu

Adana'da El Nusra operasyonu: 2 kilo sarin gazı bulundu
Adana'da El Nusra operasyonu: 2 kilo sarin gazı bulundu
Adana Emniyet Müdürlüğü'nün, Reyhanlı katliamının ardından başlattığı El Kaide ve bu örgütle irtibatlı El Nusra Cephesi'ne yönelik operasyonda gözaltına alınan zanlılara ait adreslerde 2 kilogram da sarin gazı ele geçirildi.

ADANA – Adana Emniyet Müdürlüğü'nün, Reyhanlı katliamının ardından başlattığı El Kaide ve bu örgütle irtibatlı El Nusra Cephesi'ne yönelik operasyonda gözaltına alınan 12 şüpheliden 5'i serbest bırakıldı. Zanlılara ait adreslerde 2 kilogram da sarin gazı ele geçirildi.

İstihbarat ve Terörle Mücadele Dairesi Başkanlığı'nın takibinde olan El Kaide örgütü ve onunla bağlantılı olan El Nusra Cephesi'nin eylem hazırlığında olduğu belirlendi. Adana ve Mersin'de adresleri saptanan örgüt üyesi oldukları öne sürülen 12 kişi, düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. Zanlıların kaldıkları adreslerde yapılan aramalarda, çok sayıda bilgi, belge ve dijital verilere el konuldu. Ayrıca zanlılara ait olduğu belirlenen silah ve mermilerde incelenmek üzere emniyete götürüldü. Bunun yanı sıra zanlılara ait adreslerde 2 kilogram da sarin gazı ele geçirildi.

Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ndeki sorguları devam eden zanlılardan 5'i bugün öğle saatlerinde sağlık kontrolü için Adana Adli Tıp Kurumu'na getirildi. Kelepçesiz oldukları gözlenen 5 şüpheli, sağlık kontrolünden sonra Cumhuriyet Savcısı'nın talimatıyla serbest bırakıldı. Örgüt bağlantısı iddiasıyla gözaltında tutulan 7 şüphelinin ise sorgusu sürüyor.


FATİH KARAÇALI / DHA


  http://www.radikal.com.tr/113557911355798

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yalan haberde sınır tanımayan dış haberler servisi - Kafkasyali

  Radikal gazetesi Suriye konusunda yalan haberlere doyamıyor. Irakta 2 sene önceki görüntüleri, Nusra Suriyede Kürtleri yakıyor diye verdi geri çekti. Rojavada Kürtlere katliam yapılıyor yalan haberini yazdı ama hiçbir kaynağı yok. El Kaide Adanada sarin gazı yakalattı dedi, Vali yalanladı ama bir tek Radikal gazetesinin kimyagerleri bulunan antifrizi sarin gazı yapmakta kararlı. Kose yazarlarıyla muhabirleriyle bu savaşta yalan haber yazarak, saptırıcı yorumlarak yaparak savaşta zalimden yana olduğunu Radikal gazetesi ve yazarları ispatladı. Sarin gazı haberiniz bir cok gazetede şu şekilde verildi: http://haber.gazetevatan.com/sarin-gazi-antifriz-cikti/543105/1/gundem Birde benzer şeyleri yazıp birbirinin yorumunu beğenen bir kitleniz oluşmuş bunlara aldanmayın. Nasıl bir inanç sistemine sahipsiniz, nasıl bir hayatınız var bilmiyorum ama ahlak, iyi, kötü gibi kavramlar zihninizde oluştuysa bu savaşta katille savaşanlardan yana olamayıyorsanız katilden yana olmayın. Yada mert olun, yalanlara sığınmayın. Biz Beşar Esadı destekliyoruz, Suriyede diğer grupları şu nedenle destekleyemeyiz deyin. Bu olabileceğiniz en kötü durum, burda ne yazsanızda olaylar gerçek mecrasında akarak bir dengeye ulaşacaktır. En fazla kendinizi kandırırsınız bir de sizin çizdiğiniz hayali tabloya inanmak isteyen aşağıdaki diğer yorumcuları.

  Suriye'de kullanılan kimyasal silah, Sarin Gazıdır. - yusufdemir55

  30 Mayıs 2013 tarihinde Adana'da yakalanan bu teröristler şimdi neredeler?

  demekki yakalanacak adam var yakalanmayacak adam var - demlicay2011

  bu haber bize bunu ispat ediyor. her şeyin bir düzeni var. ben türkyede dönen dolapları seyko saate benzetiyorum. hiç bir şey yanlış gitmiyor tam tersi seyko saat gibi tıkır tıkır gidiyor. bir ufacık ihmal ve kusur yok. mükemmele yakındır herşey. işkenceden tutunda işçi katliyamına kaar her şey (tuzla tersaneleri avm katliyamı kot katileri gibi). daha ne söyleyeceğim ki.

  büyük medya - toz

  büyük medyanın hiç birinde bu haber yok, acaba niye:) radikal e teşekkürler, en azından savaşta hakikati şehit etmediği için...

  nasıl bir adalet - serdarbaytar

  Bu olanların hiç birini anlamıyorum, protesto edersin veya küçük bir olaya karışırsın ellerin kelepçelenir, bir sürü insanı katledecek gaz la yakalanırsın kelepçesiz götürürler ve savcılığın talimatıyla serbest bırakılırlar, bunlar bir ekmek çalandan daha mı tehlikesiz. bunları serbest bırakanda, talimatı verende katildir ve suriyede bu şeref yoksunu insanların yaptığı katliamlara ortaktır. caniler kurban , kurbanların da cani ilan edildiği bir zamandayız artık bundan sonrası bu ve takımı gidip yereni gerçekten şerefli insanlar gelmedikçe sonumuz hayır değil

  perde arkasi - keryil

  bunun da perde arkasindan bir esat, bir chp cikar elbet. biz konusurken bile calismalar suruyordur. aslinda esat bir yere kadar giderken emanet filan birakmistir onlari. yoksa hasa.

  aa olmadi ama - meftun1917

  hani esad yapmisti foyaniz ortaya cikti simdide göstermelik operasyon haa !!