Adana'da, 'eş değiştirme partisiyle fuhuş' iddialarına 15 tutuklama

Adana'da dün sabah yapılan operasyonlarda 'swinger' denilen eş değiştirme partileriyle fuhuş yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 55 kişiden 15'i tutuklandı.

ADANA – Adana merkezli olarak 5 ilde gerçekleştirilen operasyonda, 'swinger' denilen eş değiştirme yöntemiyle fuhuş yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 55 kişiden 1’i kadın 15’i tutuklandı. Gözaltına alınan 55 kişiden 32'si ifadelerinin ardından serbest bırakılırken, 9'u kadın 23 kişi adliyeye sevk edilmişti. ‘Swinger’ partilerini üniversite öğrencisi E.Ş. ile sevgilisi E.A.'nın organize ettiği, eşsiz gelmek isteyenlere de 1000 lira karşılığında kadın ayarladıkları öne sürülmüştü.

Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Ahlak Büro Amirliği ekipleri, 3 ay önce Çukurova Üniversitesi Beden Eğitimi Yüksekokulu öğrencisi 25 yaşındaki E.Ş. ile sevgilisi E.A.'nın sosyal paylaşım sitesi facebook üzerinden evli çiftlere ‘eş değiştirme’ fantezili fuhuş yatırdığı bilgisini aldı. Çalışma başlatan Ahlak polisi, çiftin Adana'nın merkez Sarıçam ilçesinde lüks bir sitede villa kiralayıp, Adana'nın yanı sıra Mersin, Kayseri, Osmaniye ve Şanlıurfa'dan evli çiftlere swinger partileri organize ettiğini belirledi. Çiftin, başlarda fantezi amacıyla sosyal paylaşım sitesinden seks yapmak isteyenleri bir araya getirdiği, daha sonra bu amaçla bir villa kiralayarak eşsiz partilere katılmak isteyen erkeklere de para karşılığında kadın ayarladığı öne sürüldü.

'ERKEKLERDEN BİN LİRA ALIYORDU' İDDİASI

İstanbul , İzmir, Ankara , Gaziantep, Kayseri gibi illerden gelen kişilerin para karşılığında swinger partilerine katıldığı, E.Ş.'nin bunun karşılığında erkeklerden birlikte olduğu kadın başına bin lira aldığı, bunun 300 lirasını da kadınlara verdiği öne sürüldü. Elde edilen bilgiler doğrultusunda harekete geçen polis, Adana'daki söz konusu villanın yanı sıra Mersin, Kayseri, Osmaniye ve Şanlıurfa'da, 25 ayrı adrese dün sabah eş zamanlı baskın düzenledi.

Operasyonda para karşılığı eşlere fuhuş yaptırdığı öne sürülen üniversite öğrencisi E.Ş. ile sevgilisi E.A. ile birlikte 53 kişi gözaltına alındı. Bu kişilerden 32'si ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. E.Ş. ile sevgilisinin yanı sıra 3 resmi nikahlı çiftin de aralarında bulunduğu 9'u kadın 23 kişi de ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi.

'BABAMA YARDIM ETMEK İÇİN YAPTIM'

Emniyet Müdürlüğü'ndeki sorgularında fuhuş çetesinin kurbanı olduklarını söyleyen zanlılar, "Fantezi amacıyla birlikte oluyorduk. E.Ş.'nin bu organizasyondan para aldığından haberimiz yoktu" diye ifade verdi. Serbest bırakılan bir kadın ise, kocasının teklifi üzerine eş değiştirmeyi kabul ettiğini ileri sürerek şöyle dedi:

“Eşim sosyal paylaşım sitesindeki sayfayı görmüş, bana bahsedip, denemeyi teklif etti. Ben kabul etmedim, ama sonra babamın paraya ihtiyacı vardı, benden yardım istedi. Ben de param olmadığını söyledim. Babam bana, 'sen nasıl evlatsın babana hiç yardım etmiyorsun' deyince zoruma gitti. Eşimin teklifini kabul edip, para karşılığı gruplara katılmaya başladım.”

EŞLER BİRBİRİNİ SUÇLADI

Bu arada mahkemeye çıkan bazı çiftlerin de birbirini suçladığı belirtildi. Kadınlar swinger partilerine kendilerini kocalarının yönlendirdiğini öne sürdü. Kocalar ise eşlerinin para alındığından haberi olduğunu söyledi.

Mahkeme heyeti zanlıları dinledikten sonra çete lideri Ş.E. ile birlikte 14 erkek ile Ş.E.'nin sevgilisi E.A.'yı "Çıkar amaçlı suç örgütü kurmak, insan ticareti, fuhşa teşvik ve aracılık, müstehcenlik” gibi suçlamalarla tutuklayarak cezaevine gönderdi. 8 kadın ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

(DHA - RADİKAL)