Adana'da gazlı müdahale

Adana'da gazlı müdahale
Adana'da gazlı müdahale
Adana'da bir yürüyüş sırasında, kendilerine engel olmak isteyen polise mukavemet ettikleri suçlamasıyla yargılanan arkadaşlarına destek vermek için basın açıklaması yapmak isteyen gruba polis biber gazıyla müdahale etti.

RADİKAL - KESK, DİSK ve TMMOB'nin çağrısıyla merkez Seyhan İlçesi'ndeki İnönü Parkı'nda geçen 6 Ekim'de toplanan 200 kişilik grup yürümek isteyince polis müdahale etti. Müdahale sırasında gözaltına alınan ve polise mukavemet ettikleri öne sürülen Halil İbrahim Biçer tutuklanırken, Deniz Ünsal ve Tufan Ahi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Halil İbrahim Biçer, Deniz Ünsal ve Tufan Ahi hakkında Adana 7'inci Asliye Ceza Mahkemesi'ne dava açıldı.

Bugün hakim karşısına çıkacak 3 sanığa destek vermek isteyen Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) ve Dev-Lis üyesi bir grup adliye önünde basın açıklaması yapmak istedi. Polis, gruptan adliye önünde basın açıklamasına izin vermeyeceklerini, açıklamalarını İnönü Parkı'nda yapmalarını istedi. Adliye önünde basın açıklamasına başlayan gruba polis dağılmaları konusunda uyarılarda bulundu. Grubun açıklamaya devam etmesi üzerine polis, biber gazı ve coplarla müdahale etti.
Olayla ilgili bir kişi gözaltına alınırken müdahale sonrası grup dağıldı.
DHA-Salih ÜÇTEPE