Adana'da işten atılan işçiler dama çıktı

Adana'da işten atılan işçiler dama çıktı
Adana'da işten atılan işçiler dama çıktı
Adana'da kapatılma kararı alınan Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu'na bağlı Adana Hekimevi ve Eğitim Merkezi'nde işten çıkarılan 32 işçi, binanın damına çıkarak tazminat ve ücret alacaklarının ödenmesini istedi.

RADİKAL - Merkez Seyhan İlçesi'ndeki Adana Devlet Hastanesi'nin yanında bulunan 7 katlı Adana Hekimevi ve Eğitim Merkezi binasının damına çıkan işçiler, kendilerini aşağıya atacağını söyledi. Olay yerine gelen polislerin kendilerine yaklaşmamasını isteyen işçiler, Türk bayrağı sallayarak, "Hakkımızı istiyoruz" diye bağırdı. Olay yerine Adana Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı itfaiye ve Cankur ekipleri de gelirken, yaklaşık 1 saat binanın damında kalan işçiler polislerin ikna etmesi sonucu müdahaleye gerek kalmadan aşağıya indi.

'HAKKIMIZI İSTİYORUZ'

Burada açıklama yapan işçilerden Fulya Öztürk, "Bayramı 5 kuruş parasız geçirdik. Ne 35 günlük maaşımızı ne ikramiyelerimizi verdiler. Tazminat vermeden, kurumun kapatıldığını söyleyerek bizi işten attılar. Hakkımızı istiyoruz" dedi.

Tam 12 yıl çalıştığı işinden keyfi olarak çıkarıldığını söyleyen Songül Özdemir ise " Ankara 'da askerlik yapan oğluma para gönderemiyorum. Eşim böbrek hastası çalışamıyor. Bu nasıl adalet , Allah'tan korkun" diye konuştu. İtfaiye görevlileri ve işçiler bina önünden ayrıldı.
DHA-Yusuf BAŞTUĞ