Adana'da karakola 'çifte bombalı' tuzak kurulmuş

Dağlıoğlu Polis Merkezi'nde görevli polis memurlarına önceki gece bombalı tuzak kurulduğu ortaya çıktı. Önce yakındaki bir parkta ses bombası, bir dakika sonra da karakol yakınında parça tesirli bomba patladı.

ADANA - Dağlıoğlu Polis Merkezi'nde görevli polis memurlarına önceki gece bombalı tuzak kurulduğu ortaya çıktı. Önce yakındaki bir parkta ses bombası, bir dakika sonra da karakol yakınında parça tesirli bomba patladı. Karakoldaki polislerin, dikkatli davranmaları sonucu ses bombasının ardından panikle dışarı çıkmayıp bu tuzağa düşmediği belirtildi.
Dağlıoğlu Mahallesi Bahçelievler Caddesi üzerindeki Dağlıoğlu Polis Merkezi ile yan yana bulunan çocuk parkındaki kamelya altında tam geceyarısı ses bombası patladı. Karakola 20 metre uzaklıkta patlayan ses bombasının çıkardığı ses üzerine karakolun ve çevredeki binaların camları kırıldı. Karakolda görevli polis memurları, patlama üzerine karakol içinde bir süre bekleyerek ne olduğunu anlamaya çalıştı. Aradan bir dakika geçtikten sonra karakol girişindeki nöbetçi memur kulübesiyle bitişik Hacı Salih Boğa Türbesi'nin duvarının kenarına bırakılan parça tesirli bomba patladı. Polis memurlarının, ilk patlamanın ardından panikleyip karakol içinden çıkmaması üzerine büyük bir facianın önüne geçilmiş oldu. Karakol duvarı yıkılırken patlamada ölen ve yaralanan olmadı.
PKK'dan şüpheleniliyor
Bombalı saldırının ardından bölgede geniş güvenlik önlemi alındı. Patlamanın meydana geldiği yerde bir saat bulundu. Karakol polislerine yönelik çift bombalı saldırı tuzağında ses ve parça tesirli bombaların, uzaktan kumanda ya da zaman ayarlı olarak patlatıldığı iddia edildi.
Adana Valisi İlhan Atış, çifte bombalı saldırıya uğrayan Dağlıoğlu Polis Merkezi'ni dün ziyaret ederek bombaların bırakıldığı yerleri inceledi.
Karakola yönelik saldırının PKK tarafından gerçekleştirdiği ihtimali üzerinde durulurken olaydan sonra otomobille kaçan bir kişi aranıyor.