Adana'da köpeğe işkenceyi şikâyet edecek yer yok mu?

Sağ patisi ve kuyruğu kesilen, yavrusu da yakılarak öldürülen köpekle ilgili şikâyetçi olan hayvanseverler, muhatap bulamadı.
Haber: MURAT KİBRİTOĞLU / Arşivi

ADANA - Sağ patisi ve kuyruğu kesilen, yavrusu da yakılarak öldürülen köpekle ilgili şikâyetçi olan hayvanseverler, muhatap bulamadı. Adana Doğayı Hayvanları Koruma Derneği (DOHAYKO) Genel Sekreteri Nesrin Çıtırık, terrier cinsi köpeğe işkence yapanların bulunması için cumhuriyet savcılığına başvurduğunu ama dilekçesinin kabul edilmediğini anlattı:
"Köpeğin sahipsiz olması nedeniyle şikâyetin kabul edilemeyeceği söylendi. İşkence yapan bulunsa dahi dava açılmıyor, sadece idari para cezası veriliyor. Hayvana işkence, yasak alanda sigara içmekle aynı kefeye konuyor."
İnsana işkenceyle hayvana işkence arasında sadece bir adım olduğunu belirten Çıtırık, işin peşini bırakmamaya kararlı. Terrier'in afişlerini sokaklara asan Çıtırık 'işkence'ciyi ihbar edene para ödülü verecek. Öte yandan tedavisi hâlâ süren terrier'i sahiplenmek için çeşitli illerden pek çok hayvanseverin başvurduğu belirtiliyor.