Adana'da pitbull dehşeti

Adana'da, okuldan eve dönen 10 yaşındaki Ece Erboğa, pitbull saldırısı sonucu ağır yaralandıAdana'da 10 yaşındaki Ece Erboğa, pitbull saldırısı sonucu ağır yaralandı. Olay, saat 17.30 sıralarında Yamaçlı Mahallesi 604 sokakta meydana geldi. Sabancı İlköğretim okulu 4'üncü sınıf öğrencisi Ece Erboğa, okul çıkışı arkadaşları ile evine giderken, sahibi belirlenemeyen bir pitbullun saldırısına uğradı. Küçük kızı boynundan yakalayan köpek, uzun süre bırakmadı. Çevredekilerin müdahalesine rağmen küçük kızı bırakmayan köpek, kafasına atılan tuğlaların ardından Ece Erboğa’yı bıraktı. Adana Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Ece Erboğa, yapılan ilk müdahalenin ardından yoğun bakım ünitesine yatırıldı.

ECE YAŞAM SAVAŞI VERİYOR
Adana’da, pitbull cinsi köpeğin saldırısı sonucu boynundan ağır yaralanan Ece Erboğa’nın yoğun bakım ünitesindeki tedavisi sürüyor. Yaşam savaşı veren küçük Ece’nin babası Cemil Erboğa, olayını bir vahşet olduğunu belirterek, köpeği sokağa bırakanlar hakkında şikayetçi olacağını söyledi.

Şikayet üzerine olay yerine gelen belediye görevlileri de vahşi köpeği yakalayarak hayvan barınağına götürdü. Hayvanın başına tuğla atarak Ece Erboğa’yı kurtaran Ümit Kepenci, “Önce tekme atarak küçük kızı kurtarmaya çalıştık. Bırakmayınca ne bulduysak üzerine attık. Ancak bir türlü bırakmadı. Ben de çevrede bulduğum bir tuğlayla köpeğin kafasına vurmaya başladım. Birinci tuğla kırıldı. İkincisi ile vururken sersemleyip kızı bıraktı” dedi.
Polis, köpeğin sahibini bulmak için araştırmaları sürdürüyor.(dha)