Adana'da polise saldırı: 2 şehit

Adana'da polise saldırı: 2 şehit
Adana'da polise saldırı: 2 şehit
Adana'da polis otomobiline düzenlenen silahlı saldırıda 2 polis memuru şehit oldu.

RADİKAL -  Adana'da polis aracına motosikletli iki kişi tarafından düzenlenen silahlı saldırıda 2 polis memuru şehit oldu. Olay saat 20.00 sıralarında merkez Seyhan İlçesi Akkapı Mahallesi'ndeki özel bir hastanenin önünde meydana geldi.

Dağlıoğlu Polis Merkezi'nde görevli ekip otomobili hastane bahçe kapısından çıkış yaptığı sırada motosiklet üzerindeki kasklı ve maskeli iki kişi tarafından ateş açıldı. Saldırıda otomobildeki iki polis memuru ağır yaralandı.

Saldırganlar motosikletle kaçarken, yaralı polisler ekip otomobilinin sürücüsü tarafından tekrar özel hastaneye götürülerek yoğun bakım ünitesine alındı. Burada yapılan müdahalelere rağmen polislerden biri şehit oldu. Diğer polis ise yapılan ilk müdahalenin ardından Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi'ne sevk edildi.

Kaçan saldırganların yakalanması için bölgede geniş çaplı araştırma başlatılırken, Adana Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek'te hastaneye gelerek polislerle ilgili bilgi aldı. Bölgede olayın ardından silah sesleri duyuldu.

ŞEHİT POLİSLERİN KİMLİĞİ BELLİ OLDU

Adana'da ekip aracına düzenlenen silahlı saldırıda şehit olan ve yaralanan iki polisin kimlikleri belirlendi. Dağlıoğlu Mahallesi'ndeki özel hastanenin yakınında ekip aracına motosikletle yaklaşan iki kişi tarafından uzun namlulu silahla açılan ateş sonucu şehit olan polis memurunun Süleyman Çakır, yaralanan polis memurunun da Bircan İlhanlı olduğu öğrenildi.

YARALI POLİS KURTARILAMADI

Adana'da ekip otosuna düzenlenen ve polis memuru Süleyman Çakır'ın şehit olduğu silahlı saldırıda ağır yaralanan polis memuru Bircan İlhanlı da sevk edildiği Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi'nde 2 saate yakın ameliyatta kalmasına rağmen kurtarılamayıp şehit oldu. Her iki şehit polisin de evli ve 2'şer çocukları bulunduğu öğrenildi.

Adana Valisi Mustafa Büyük ve Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Balcalı Hastanesi'ne giderek Başhekim Yardımcısı Dinçer Yıldızdaş'tan ameliyat devam ederken sürekli bilgi aldı. Motosikletli teröristlerin, saldırıyı uzun namlulu kaleşnikof tüfekle gerçekleştirdiklerini belirlendi. Silahlı saldırının olduğu bölgede polis ekiplerinin operasyonları sürerken, Adana'daki polis merkezlerine yönelik olası saldırılara karşı önlemler arttırılırken polis memurları çelik yelekle nöbet tutmaya başladı.

ACI HABERİ ALAN AİLE YIKILDI

Saldırıda şehit olan polis memuru Süleyman Çakır'ın Adana'nın Ceyhan İlçesi'nin Cumhuriyet Mahallesi'nde yaşayan babası emekli işçi Ali ile annesi Meryem, acı haberi hastanede öğrendi.

İlçeye bağlı Dağıstanlı Mahallesi'nde oturan Yalçın Ateş, yeğeninin şehit olduğu bilgisini alınca ablası Meryem'in evine gitti. Ateş, daha sonra 'Sizi gezmeye götüreceğim' diye ikna ederek Ali ve Meryem Çakır'ı Adana'daki hastaneye götürdü. Burada acı haberi alan anne ve baba gözyaşlarına boğuldu.

EVİN TEK OĞLU

Acı haberi duyan şehidin komşusu ve akrabaları da eve akın etti. Eve dev Türk Bayrağı asılırken, Süleyman Çakır'ın ailenin tek oğlu olduğu belirtildi.

Ailenin 2 çocuğundan biri olan Çakır'ın, eşi Nazlı'nın da Adana'da oturduğu, 1'i kız ve 2 çocuk babası olduğu bildirildi.

(DHA)