Adana'da tehlikeli gerilim

Adana'da tehlikeli gerilim
Adana'da tehlikeli gerilim
Pozantı İlçe Emniyet Müdürlüğü binasına düzenlenen saldırıda ölen PKK'lıların cenazelerinin bulunduğu hastane önünde toplanan ve ellerinde sopalar bulunan bir grup hastaneye girmek isteyince polis engel oldu. Cenazeleri alarak yakmak isteyen grup, cenazelerin il dışına çıkartılmasını engellemek için de karayolunu lastiklerle kapatarak ateşe verdi.

RADİKAL -  Pozantı İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne düzenledikleri silahlı saldırıda 2 polisi şehit eden ve çıkan çatışmada öldürülen 2 PKK 'lının cenazeleri, Pozantı Devlet Hastanesi'nden zırhlı polis araçlarıyla alındı.

Ancak gün boyu PKK'ya tepki gösteren öfkeli grup, cenazelerin Pozantı'dan çıkışına izin vermeyeceklerini söyleyip yolu lastik yakarak kapattı. Cenazeleri alıp yakacaklarını söyleyen kalabalığı dağıtmak için polis kalabalığı gaz sıkarak ve havaya ateş açarak dağıttı. Dağılan gruptakiler bu kez Pozantı Devlet Hastanesi yolunu kapattıkları tomrukları ateşe verdi. Polis, TOMA'larla su sıkarak ateşe verilen tomrukları söndürüp, yolu açmaya çalıştı. İlçe Jandarma Komutanlığı'ndan bölgeye sevk edilen askerler de polise destek verdi. Pozantı Kaymakamı Bilal Özkan da olay yerine gelerek kalabalıktakileri sakinleştirmeye çalıştı. Yolun araç trafiğine kapanması nedeniyle uzun kuyruklar oluştu. Saat 17.00 sıralarında polis ve jandarmanın desteğiyle yol açıldı. Cenazelerse Adana Adli Tıp Kurumu'na götürülmek üzere yola çıkartılabildi. (dha/Malik GÖDELİNER)