Adana'da toplu saadet!

Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği toplu nikâh töreninde, Adanalı 1512 çift, imza attı. Tören için Yüreğir Serinevler Spor Salonu, kimi genç kimi yaşlı çiftlerle doldu.

ADANA- Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği toplu nikâh töreninde, Adanalı 1512 çift, imza attı. Tören için Yüreğir Serinevler Spor Salonu, kimi genç kimi yaşlı çiftlerle doldu. Beyazlar içinde bebeklerini emziren gelinler, çocuklarıyla birlikte simit yiyen çiftler hep beraber nikâh sırasını bekledi. Otomobil bulamayan kimi çiftler ise gelinlik ve damatlık kıyafetleriyle nikâha yürüyerek geldi.
Törene Adana Valisi Cahit Kıraç ve Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak da katıldı. Vali Kıraç konuşmasında, Türk toplumunda aile yapısının çok güçlü olduğunu, bu nedenle birçok sorunun diğer ülkelerde yarattığı
olumsuz etkilerin Türkiye'de yaşanmadığını söyledi. Kıraç ve eşi Berrin Kıraç ile Belediye Başkanı Durak ve eşi Yıldız Durak, çiftlerle birlikte dans etti. Nikâh törenine katılan, 'Kurtlar Vadisi' adlı dizinde oynadığı 'Pala' rolüyle ün yapan Adanalı sanatçı Yüksel Arıcı ile fotoğraf çektirmek isteyen damatlar, gelinleri bırakarak sanatçının etrafında çember oluşturdu. 10 yıldır birlikte yaşayan 75 yaşındaki Mustafa Polat ile 73 yaşındaki Emine Çiftçioğlu'nun nikâhını Belediye Başkanı Durak kıydı, şahitliği ise vali Kıraç ve eşi ile Yüksel Arıcı yaptı.