Adana'daki aile katliamında şaşırtıcı gelişme

Adana'daki katliamda katil zanlısı Murat Yüksel bugün hakim karşısına çıktı. Mahkemede susma hakkını kullandı, konuşmadı. Ayrıca Yüksel'in eşine yazdığı bir mektup ortaya çıktı. Zanlı mektupta cinayetleri kendisinin değil, kardeşinin işlediğini öne sürdüMurat Yüksel, 8 kişinin üstelik kendi kanından 8 kişinin katil zanlısı olarak hakim önüne çıkartıldı. Üzerinde çelik yelek vardı. Poliste geçen 20 saatte hiç konuşmadı.

Mahkemede de susma hakkını kullandı. Tutuklandı, cezaevine yollandı.

Murat Yüksel yakalandığı sırada bir elinde silahıyla mektup yazıyordu. Yazdığı o mektupta intihar edeceğini söylüyordu. Murat Yüksel'in bu mektup dışında bir mektup daha yazdığı ortaya çıktı. Eşi Nesrin Yüksel'e yazdığı mektup.

O mektup tam 9 sayfaydı. Mektupta çok önemli bir ayrıntı var. Soruşturmanın seyrini tamamen değiştirebilecek bir ayrıntı. Murat Yüksel, cinayetleri kardeşinin işlediğini öne sürdü.

Yüksel mektupta, "Biraz konuştuk. Daha sonra beni öldürmek için silahını ateşlediğinde silahı tutukluk yaptı. Can havliyle silahı elinden almaya çalışırken silah yanlışlıkla patladı ve Ali başından vuruldu. Daha sonra yan odalara baktım. Dİğer aile fertlerinin öldüğünü gördüm. Onların üstlerini örttüm. Ali evdeki tüm parmak izlerini sildiğini suçun benim üzerime kalacağını söylemişti. Polisi aramadan evden çıktım" ifadelerini kullandı.

Murat Yüksel'in iddiası böyle. Katliamı o gerçekleştirmemişti. Onun iddiasına göre, cinayetleri ruh sağlığı ciddi derecede bozuk olan Ali Yüksel yapmıştı.

Murat Yüksel mektupta, karısına bundan sonra ne yapması gerektiğine dair akıl da verdi. Son olarak da şu cümleyi yazdı: "Sonuçta elde ne var bir aile faciası"

Zanlı eşine yazdığı bu mektuptan sonra bir mektup daha kaleme aldı. O mektupta ise yaptıklarından pişman olmadığını yazdı. Minibüs çalıştırdığı duraktaki 3 kişiyi daha, babasını aracı satmaya zorladıkları gerekçesiyle öldürmeyi planladığını itiraf etti.

Katliam şüphelisi Murat Yüksel şimdi susuyor. Polis ise cinayeti gerçekten onun işleyip işlemediğini araştırıyor. Suçu kardeşi Ali'nin üzerine atıp atmadığını bulmaya çalışıyor.(cnntürk)