Adana'daki eylemlerde bir polis ağır yaralandı

Adana'daki eylemlerde bir polis ağır yaralandı
Adana'daki eylemlerde bir polis ağır yaralandı
Adana'da Gezi Parkı'na destek eylemlerinde bir komiser, göstericileri kovalarken yaklaşık 5 metre yüksekliğindeki yoldan düşerek ağır yaralandı.

Adana - Taksim Gezi Parkı'ndaki olayları protesto etmek için Adana'da yürüyüş yaparak polise taş atan gruba müdahale edilirken, olaylarda bir komiser, yaklaşık 5 metre yüksekliğindeki yoldan düşerek ağır yaralandı.

Atatürk Parkı'nda akşam saatlerinde toplanan ve slogan atarak AK Parti il binası önüne gelen grup, buradan Baraj Yolu ve Turgut Özal Bulvarı'na kadar yürüdü. Gruptakiler, daha sonra geri dönerek, AK Parti İl binası önüne toplandı.

Gruptakilerden bazılarının parti binasına taş atmaya başlayınca polis tazyikli suyla müdahalede etti.

KOMİSER AĞIR YARALANDI
Müdahale sırasında komiser Mustafa Sarı, Atatürk Caddesi ile Kenan Evren Bulvarı'nı birleştirmek için açılan alt geçit çalışmalarının olduğu yerde göstericileri kovaladığı sırada yaklaşık 5 metre yüksekliğindeki yoldan geçit için kazılan zemine düştü. Sarı, düştüğü yerden arkadaşları tarafından çıkarılırken, olay yerine gelen ambulansla Çukurova Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Durumunun ağır olduğu öğrenilen Sarı, daha sonra Yüreğir Başkent Hastanesi'ne sevk edildi. Polisler arkadaşları kan vermek için hastaneye akın etti.

Kasım Gülek Köprüsü'nden kaçan gruptakilerden bazıları ise gözaltına alındı. (aa)


  http://www.radikal.com.tr/113646611364661

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Değermiydi. - pekmez_2042

  Ah be oğlum. Neden o denli kovalarsın, ayakkabının bağı çözülseydi, duurp bir nefes alsaydın, kaçana bu denli öfke duymasaydın şimdi hayatta olacaktın. Yazık oluyor sana da onlara da. Tamam meslek bu ama insaf diye de birşey var. Şiddetin sınırı var. Yazık oluyor hepimize. Üzüldüm. Miraç gecesi gittin toprağında rahat uyu.