Adana'daki linç kamerada!

Adana'daki linç kamerada!
Adana'daki linç kamerada!
Adana'da korsan gösteriye hedef olan, atılan taşlarla ve dövülen ve 10 gün sonra kurtarılamayan belediye otobüs şoförü 27 yaşındaki Ali Köse'nin dövülme anının Mobese kameraları ile görüntülendiği ortaya çıktı.

ADANA - Olay, Merkez Yüreğir İlçesi Çukurova Caddesi'nde geçen 17 Kasım'da meydana geldi. Adana Büyükşehir Belediyesi'nin 122 numaralı Levent- Balcalı hattında çalışan otobüs bir grup PKK 'lı tarafından taşlandı. Atılan taşlardan biri otobüs şoförü Ali Köse'nin başına isabet etti. Kontrolden çıkan otobüs, 6 yaşındaki İbrahim Taşkıran'a ardından mezarlık duvarına çarptı. Otobüs şoförü Köse, otobüsten indirilip dövüldü. Çevredekilerin kurtardığı Köse, götürüldüğü hastanede 10 gün sonra kurtarılamadı. Olayla ilgili gözaltına alınan 13-14 yaşındaki 3 çocuk , tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

 DAKİKALARCA DÖVDÜLER

Nişanlı ve evlilik hazırlığı yapan Ali Köse'nin linç edilme anının, Mobese kameraları görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde, söz konusu bölgede gösteri yapan PKK yandaşları, duvardan atlayıp Asri Mezarlık'a girerek yoldan geçen araçları taşlamaya başladı. Bu sırada Ali Köse'nin kullandığı otobüs göstericilerin arasında kaldı. Mezarlık içerisindeki göstericiler otobüsü taşladı. Atılan taşlardan otobüsün kontrolünü kaybeden Ali Köse, hızla uzaklaşmaya çalışırken, İbrahim Taşkıran'a, ardından mezarlık duvarına çarparak durdu. Kaza nedeniyle de otobüste bulunan 3 kişi yaralandı. Kazayı bahane eden göstericiler, bir anda otobüsün etrafını sarıp, araca saldırdı. Otobüsten indirilen Ali Köse dövüldü. Polisin müdahale edemediği olayın dakikalarca sürdüğü belirtildi. (dha)


  http://www.radikal.com.tr/116376611637668

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Nasıl yani? - Kavramkarmaşası

  İki kişi ölmüş hala şudur budur asparagastır deniyor çok ilginç

  başlığı bilemedim - kerimm

  eğer linç edilerek vahşice öldürülen kürt bir vatandaşımız olsa idi, günlerce medyadan düşmez mazlum edebiyetı yapılırdı. ama yine görülüyorki bu dünyada Türkün kanı ucuz arkadaş.

  Linc görüntülerimi ! - schatten

  Bu görüntüleri kac uzman kisi inceleyip linc olduguna karar vermis merak etmeli... Burasi Türkiye; Herseyi Manipule etmekte üstüne yoktur bir baska ülke...

  Bu insan neden öldü - garigan

  Tek bir insanın öldürülmesi, insanlığın öldürülmesi anlamına gelir.Bu nasıl bir ilkelLiktir.Nasıl bir canavarlıktır.O yumruğu atan canavarlar neyi hedefliyorlardı.Ölümü kutsamayın artık ölüyü kutsamayın ölüyü kutsamak için yaşayanlara kıymayın.Nasıl bir mantıkla otobüs şöförü linç edilirki.

  Hangi gezegen? - tophanelifiko

  Bir yorum girilmiş. Girilen yorumdan da öte çoğu radikal okurunun fikridir zaten bu grupların malum partiden ihraç edilmesi. Anlamadığım ise; bu grupları içinden afaroz etmesi istenen partinin ta kendisi değil midir bu gruplar? Malum partinin binlerce üyesi venüsten yöneticileri de plütondan mı acaba?

  3 - Bratz

  Bu haberin bizlere yansıtılmış biçimi farklı olabilir. PKK nın özellikle bu dönemde bu tür eylemlere kalkışmayacağından eminim.Yıllardır hepinize yapılan PKKyı asimilasyonlaştırma çabaları olarak gözüme dank etmektedir

  ahlaksız eylem - karamsar murat

  emekçinin hakkını savunan bir parti emekçi otobüs sürücüsü ve emekçi otobüs yolcularına saldırmamalı! Bu partinin derhal bu ahlaksız eylemi gerçekleştiren grubu ihraç etmesi gerekir.