Adapazarı'nda sandal faciası: 2 ölü, 1 kayıp

Sakarya Nehri'nde balık avlayan altı kişinin içinde bulunduğu kayık devrildi. Baba-oğul yaşamını yitirdi, bir kişi kayıpSakarya'nın Arifiye İlçesi sınırları içinde Sakarya Nehri kenarında bulunan gölette balık avlayan 6 kişinin bulunduğu kayık aniden bastıran fırtına nedeniyle devrildi. Kayıkta bulunan 3 kişi yüzerek karaya çıkarken, baba-oğul yaşamını yitirdi, bir kişi de kayboldu.
Olay, bugün akşam saatlerinde Sakarya Nehri Mollaköy yakınlarında meydana geldi. Karapürçek İlçesi'nden bugün öğle saatlerinde bir minibüs ve otomobille Kum Ocakları Mevkii'ne gelen 6 kişi, balık avlamak için kayıkla gölete açıldı. Akşam saatlerinde aniden çıkan şiddetli rüzgar nedeniyle kayık alabora oldu. Kayıkta bulunanlardan 3 kişi kendi imkanlarıyla yüzerek karaya ulaşırken, 35 yaşındaki Cem Taştan ile oğlu 10 yaşındaki Mehmet ve 28 yaşındaki Serhan Demir ise kayboldu.
Kıyıya çıkanların ihbarı üzerine olay yerine gelen Sakarya Sivil Savunma Müdürlüğü Arama Kurtarma Birliği ekipleri ve jandarma, fırtınanın dinmesinin ardından arama çalışması başlatı. Kısa süre içerisinde baba- oğulun cesedi göletten çıkarılırken, Serhan Demir'in cesedi ise tüm aramalara karşın bulunamadı. Havanın kararması nedeniyle aramalara ara verildi.
Baba ve oğlunun cesedi otopsi için Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı.(dha)