Adaylık kapı arkasında fısfısla olmaz

Adaylık kapı arkasında fısfısla olmaz
Adaylık kapı arkasında fısfısla olmaz
İstanbul için aday adaylığını açıklayan CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin, Mustafa Sarıgül'ün çıkıp CHP'den aday adaylığını hâlâ açıklamamasını eleştirdi. Tekin, "Adaylık kapı arkasından fısfısla olmaz" dedi.
Haber: MİRAY ÇİMEN / ANKARA / Arşivi

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday adaylığını açıklayan Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, adaylık için ismi sıkça tartışılan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ü değerlendirdi. Tekin, “Halen çıkıp adayım demedi. Adaylık kapı arkasında fısfısla olmaz” dedi.
Dün kahvaltıda bir grup gazeteci ile bir araya gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin, gündeme ilşkin soruları yanıtladı. CHP’ye üye olduktan sonra aday adayı olup olmayacağı tartışma konusu olan Şişli Belediye Başkanı Sarıgül hakkında konuşan Tekin, “Halen çıkıp adayım demedi” dedi. Kadıköy’de binlerce kişinin katıldığı bir mitingle aday adaylığını açıkladığını anımsatan Tekin, “Ben göğsümü gere gere binlerce kişiyle adaylığımı ilan ettim. Adaylık kapı arkasında fısfısla olmaz. Çıkacaksın kamuoyuna ‘Ben CHP’den İstanbul aday adayıyım’ diyeceksin” diye konuştu. İstanbul’un sorunlarını bildiğini vurgulayan Tekin, “Ben aday olursam ekibimle İstanbul’u mahalle mahalle, sokak sokak gezerek ayağa kaldırırım. Rant odaklı değil, çözüm odaklı çalışırım” dedi.

Alabora’yı linç ediyorlar
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ın “Ahmet Kaya’ya kimler saldırdı? Gezi Parkı’nda bize saldıranlar saldırdı. Şimdi diyorlar ki ben o sırada tuvaletteydim, ben o sırada dışarıdaydım. Ulan hepiniz oradaydınız” açıklamasını da değerlendiren CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Başbakan Erdoğan’ı sert bir dille eleştirdi.
Kaya’ya çatal fırlatılan Magazin Gazetecileri Derneği gecesini ve Memet Ali Alabora’nın attığı “Mesele sadece Gezi değil hâlâ anlamadın mı?” tweet’i üzerine Erdoğan tarafından eleştirildiğini hatırlatan Tekin, “Ahmet Kaya’ya yapılan linci Başbakan da Memet Ali Alabora’ya yapıyor. Erdoğan’ın Ahmet Kaya konusundaki samimiyetsizliği de bu örnekte ortaya çıkıyor” dedi.