ADD'de Şener Eruygur yine başkan

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Olağanüstü Genel Kurul seçimleri tamamlandı. Genel Başkanlığa yeniden seçilen emekli Orgeneral Şener Eruygur, ADD'nin, kuruluşunun 18. yılında tarihi bir...

ANKARA - Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Olağanüstü Genel Kurul seçimleri tamamlandı. Genel Başkanlığa yeniden seçilen emekli Orgeneral Şener Eruygur, ADD'nin, kuruluşunun 18. yılında tarihi bir dönüm noktasına geldiğini belirterek, "Seçim süreci bitmiştir, birlikte olma günü gelmiştir" diye konuştu.
ADD Basın Bürosu'ndan yapılan yazılı açıklamada, Eruygur'un listesinin, 25 kişilik Genel Yönetim Kurulu üyeliklerinin 24'ünü kazandığı belirtildi.
Eruygur açıklamasında, ADD örgütünün gösterdiği desteğe teşekkür ederek, bu güvenin, üstlendikleri sorumlulukları tekrar anımsattığını belirtti. ADD'nin, kuruluşunun 18. yılında tarihi bir dönüm noktasına geldiğini ifade eden Eruygur, "Ulusumuzun ve devletimizin, Atatürk'ün ilkeleri doğrultusunda sonsuza dek yaşatılması görevi için kongrede bize oy veren ve vermeyen bütün Atatürkçülerle birlikte ve dayanışma içinde olacağız" dedi. Eruygur, Atatürkçü düşünce sisteminin toplumda egemen olabilmesi için başta bilim yuvası üniversiteler ve gençler olmak üzere tüm kesimlerin ADD'de bütünleşmesi gerektiğini de kaydetti.