Adem artık yaşamıyor katili ise sokakta

Yılbaşı akşamı maganda kurşunu kurbanı olan Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği öğrencisi Adem Doğan hayatını kaybetti.

İSTANBUL - Yılbaşı akşamı maganda kurşunu kurbanı olan Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği öğrencisi Adem Doğan hayatını kaybetti.
Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde önceki gün beyin ölümü gerçekleşen ve yaşam destek ünitesine bağlanan 20 yaşındaki Adem Doğan'ın, dün saat 10.50'de öldüğü açıklandı. Yılbaşı akşamı Şehreminin'de arkadaşı Zafer Taşkesen'i ziyaret eden Doğan, daha sonra eğlenmek için bir grupla Taksim'e gitti. Meydanda birbirini kaybeden arkadaşlar, telefonda görüşerek, 00.15'te Cumhuriyet Caddesi'nde buluşmak için sözleşti.
Arkadaşlar buluştuktan kısa süre sonra bir silah sesi duyuldu ve Adem yere yığıldı. Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Doğan, bitkisel hayata girdi. Cinayetle ilgili olarak boş kurşun kovanını arayan Cinayet Büro Amirliği bir sonuca ulaşamamış, ardından olayın gerçekleştiği noktayı gören MOBESE kameraları ile Mc Donald's ve Garanti Bankası'nın güvenlik kameralarını incelemeye almıştı. Ancak daha sonra kameraların, olay yerini çekemediği açıklanmıştı.