Adem'i öldüren maganda bulundu

Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencisi, 20 yaşındaki Adem Doğan'ın yılbaşı gecesi Taksim'de başına isabet eden kurşunla ölmesine neden olan katil zanlıları yakalandı.

İSTANBUL - Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencisi, 20 yaşındaki Adem Doğan'ın yılbaşı gecesi Taksim'de başına isabet eden kurşunla ölmesine neden olan katil zanlıları yakalandı. Üç zanlıdan ikisi, maktul Doğan gibi, eğlenmek için Taksim'e çıkan iki sevgiliydi. Ancak 26 ve 21 yaşındaki iki sevgili yanlarına 7.65'lik bir silah da almıştı. Zanlılardan Yakup Tayfur Tutuklandı.
Adem Doğan'ın, babasından habersiz çıktığı Taksim'de, havai fişek gösterisini izlemek ve eğlenmek için toplanan kalabalığın içersinde, başından vurulmasının üzerinden 12 gün geçti. Doğan kaldırıldığı hastanede verdiği yaşam mücadelesini dördüncü gün kaybederken, ölümüyle ilgili sır perdesi ancak dün aydınlanabildi. İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Mutlu Ekizoğlu, dün yaptığı basın toplantısında, Doğan'ın ölümüne neden olan 'meçhul magandayı' bulduklarını açıkladı. 'Boran' adı verilen operasyonla biri kadın, üç zanlı gözaltına alınmıştı. Polis güvenlik kamerası görüntüleri ve görgü tanıkları yardımıyla, tanıkların ifadelerine göre çizilen robot resimlerle zanlılara ulaşmıştı. Bu üç kişiden, 26 yaşındaki Yakup Tayfur, katil zanlısıydı. İkinci zanlıysa Tayfur'un 21 yaşındaki kız arkadaşı Rana A.'ydı. Son zanlı silahı evinde saklayan Ramazan T. oldu. Evlerdeki aramalarda, o gece şüphelinin üzerindeki kıyafet ve 7.65 milimetrelik ruhsatsız tabanca bulundu. Ekizoğlu'na göre, olay 'havai fişeklerin patladığı sırada ve dikkatsizlik nedeniyle meydana gelmişti. Tutuklanan Yakup Tayfur ifadesinde, Doğan'ın yere düşen silahının ateş alması sonucu vurulduğunu ileri sürdü.
Adem Doğan'ın annesi Gülseher ile babası Ahmet Doğan İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah'a makamında teşekkür ziyaretinde bulundu.