Adil Gür: Gezi Parkı sandığı etkilemez

Adil Gür: Gezi Parkı sandığı etkilemez
Adil Gür: Gezi Parkı sandığı etkilemez
Araştırma şirketi A&G'nin sahibi Adil Gür: "Eylemlerle AK Parti'nin çökeceğini beklemek hayalcilik"...

Radikal.com.tr - Araştırma şirketi A&G'nin sahibi Adil Gür, Sabah gazetesine verdiği röportajda Gezi Parkı eylemlerini ve bunun sandığa yansıyıp yansımayacağını anlattı. "Eylemlerle AK Parti 'nin çökeceğini beklemenin hayalcilik olduğunu" söyleyen Gür'ün tahminleri şöyle: "En son çözüm süreciyle ilgili yaptığımız ankette AK Parti 'nin oyları yüzde 46-47 mertebesindeydi. Gezi Parkı olayları sonrasında bir anket yapmadık. Ama şunu söylemeliyim ki, gündelik siyasi gelişmelerin karşısında AK Parti'nin çökmesini beklemek fazla hayalcilik olur. Bu olaylar sadece 2-3 puanlık bir etki yapar. Türkiye 'de seçmen lider ne diyorsa onu söylüyor. Tayyip Bey, karizmatik bir lider. Parti üzerinde ağırlığı var."


  http://www.radikal.com.tr/1136992113699225

  YORUMLAR
  (25 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  gezi parkı sandığı etkiler. - sktk60

  eğer çözüm bulamaz sokak çatışmaları devam ederse türkiye'ye güvenemiyen sıcak para çeker gider buda akp.den nemalanan vatandaşları etkiler vatandaşın yaşamı zora girdimi kimseyi tanımaz ecevit, bahçeli, mesut yılmaz hükümetini unutmayın vatandaş sandıkta siliverdi hepsini vatandaş gene aynı vatandaş mama yemedimi ağlamaya başlar çünkü mamayla besleniyorlar akp.de bu yüzden iktidar oldu bence adil gür iddialı konuşmuş.

  çözüm tek çatı olamaz mı? - tamdestek

  Bence bu zihniyeti yıkmanın tek yolu gerçekten sandıktan geçiyor.Siz biz zihniyetini bırakıp tek bir çatı altında toplanabilmek bir ütopya mı? Sizi bilmem ama bu fikir bana umut veriyor tıpkı gezi parkı gibi...

  Profesyonellik - HalilEksi

  Araştırma şirketinin profesyonelliği göz dolduruyor. "Henüz bir araştırma yapmadık ama" ne demektir? Anket yapmadık ama bence öyle diyen bir anket şirketi ve güvenilirliği.

  pek de haksız değil... - demekistediğim

  tepkilerin sandıkla, oy oranıyla bir ilgisi yok! Demokrasi sadece bu değil önce bu...Ancak ülkemizde lidere oy verildiği de bir gerçek. Eylemlerin sandığa etkisi açısından AKP'nin oy "sayısı" nı etkimesi zor, zira direnenler arasında AKP'li neredeyse yok gibi. Oy "oranını" ise etkileyebilir, bu ise seçimlere o ya da bu şekilde ilgisiz kalıp oy vermeyenlerin sandığa gitmesiyle olabilir. Tabi balık hafızalı olmamız ve seçimlere de oldukça bir süre olduğu da hesaba katılmalı...maalesef...

  aslında kendini ihbar ediyor - janusmanus

  böyle bir olayın sandığı etkilemiyeceğini söylemek için seçim sisteminde büyük bir sahtekarlığa vakıf olmak gerekir....ki hepimiz, özellikle de benim gibi seçim öncesi kimliği kopyalanan ve yaşamadığı şehirde oy kullandırlan kimseler, ölüler, göçmenler, özürlüler vs iyi bilir...ee zaten artık elektronik sisteme geçliyormuş.. her şey daha kolay....

  ... - kaamos

  gezi parkı olayları seçimi fazla etkilemez. fakat gezi parkına sebep olan şeyler seçimi çok ama çok etkileyecek gibi gözüküyor. halkı çok dikkate almıyorlar. sokaklara çıkmak herkes için kolay olmayabilir. işi gücü olan insanlar var. tepkisini bu şekilde dile getirmek istemeyen insanlar var. ama destekleri sokaklara çıkanlarla birliktedir. bu isyan türkiye'yi korkutacak seviyeye geldiyse bu isyana destek te korkunç düzeyde olabilir. akp bence bunu ciddiye almalı.

  Hayal Dunyası - Aliakif

  Arkadaslar, Turkiye sizden ve çevrenizden ibaret değil. Kafanızda bir kurgu yapmıssınız, bu kurguya uymayan bir görüş olduğunda, kabullenemiyorsunuz. Gerçeklerle yüzleşin. Bu protestoları yapanlar zaten AKP karşıtı ve 10 yıldır AKP yi deviremeyenlerin hislerinin dışa vurmasından başka birşey değil. Bu eylemler oldukça AKP canlanıyor. AKP seçmeni RTE'a daha sıkı bağlanıyorlar. Kısacası, bu eylemlerin tek etkisi: AKP nin oyları düşmek bir tarafa AKP seçimlere çok daha fazla asılacağı için daha da artacak.