Adımlar dergisi bombasını daha önce duyulmamış bir örgüt üstlendi

Adımlar dergisi bombasını daha önce duyulmamış bir örgüt üstlendi
Adımlar dergisi bombasını daha önce duyulmamış bir örgüt üstlendi
Kağıthane'de Adımlar dergisinin bürosunda meydana gelen bombalı saldırıyı Halk Savunma Birliği isimli daha önce adı duyulmamış bir örgüt üstlendi

RADİKAL - Adımlar Dergisi'ne yapılan bombalı saldırıyı 'Halk Savunma Birliği' isimli grup üstlendi. Kuruluşlarını 19 Mart'ta Twitter 'da duyuran 'Halk Savunma Birliği' yine Twitter hesaplarından yaptıkları açıklamada, "Adımlar dergisi, katliamları meşrulaştırması nedeniyle cezalandırılmıştır. Söylemlerin devam etmesi halinde eylemlerimiz de devam edecektir. Halka karşı katliamcıları savunmak suçtur! Devrimcilere yönelik her adım cezasız kalmayacaktır. Halkımızın bilgisine sunarız" ifadelerini kullanıldı.

Adımlar dergisinde ve çevrede büyük hasar var

Adımlar Dergisi'nde patlama: 1 ölü 3 yaralı

Kuruluşunu 19 Mart 2015'te Twitter üzerinden yaptıkları açıklamayla duyuran Halk Savunma Birliği adlı grubun kökeni, nasıl bir yapısı olduğu bilinmiyor.  ETİKETLER:

  Twitter

  ,

  patlama

  ,

  Karşı

  ,

  2015

  http://www.radikal.com.tr/132199813219983

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Olmadı di mi - user400951

  DHKC-P tutmadı değil mi? Kimse o yalanı yutmadı. Şimdi adı duyulmamış bir örgütmüş acaba!

  BÖYLE BİR DEVRİMCİ-SOSYALİST ÖRGÜTÜN VAR OLDUĞUNA İNANMIYORUM! - Ali Karatay

  Örgütün twitter hesabına baktım, kendilerinden "kuruluşumuz" olarak söz ediyorlar. Hareket, örgüt, parti, vs. tamam, fakat "kuruluş"?! Hiçbir devrimci örgüt kendisini böyle bir kelimeyle tanımlamaz. Devlete yönelttikleri talep listesine bakın (ki karşılanmazsa savaşa başlayacaklarını söylüyorlar): İkinci maddesi, "hasta tutsakların derhal bırakılması", dördüncü maddesi ise "devrimci tutsakların derhal bırakılması". Ben böyle çalakalem bir örgüt manifestosu görmedim. Örgüt, "Ermeni, Kürt ve Alevi" halkları adına mücadele ettiğini duyuruyor, sıralama böyle. Bunlar, bir devrimci-sosyalist örgütün kendini ortaya koyacağı geleneksel terminolojiden ziyade, bir faşistin sosyalistleri tanımlarken kullandığı terminolojiye benziyor. Yaptıkları eylemin kendisi de kesinlikle devrimci hareketin tarihine uymuyor. Orada kimin olduğuna bakmaksızın bir dergi bürosunun kapısına neredeyse bütün binayı havaya uçuracak kadar bomba koymak! Ben böyle bir devrimci örgütün var olduğuna inanmıyorum.

  Halk Savunma Birliği - user402387

  Halk Savunma Birliği Kürtçe adıyla kısaltımıyla ne tasadüf ki (YPG). Ve yine ne tesadüf ise önceki gün ki TSK tarafından YPG'nin meşrulaştırıldığı beyanı sonrasında Hiç bir şekilde Türkiye'de yapılanası olmayan Suriye Kürtleri Rojava Ordusu YPG'nin adında bir gizli el türeyi verdi. Türkiye'nin dış politikasında İŞİD=YPG denklemine göre, lobi çalışmaları yapsa da dünya kamuoyu YPG'nin ve Kürt halkının yanında olmaya devam etmektedir. Bu açıdan, PKK'yi terörist listesine aldıran Türkiyenin YPG'yi de TERÖR LİSTE'sine ekletme girişimi olduğunu düşünüyorum. Türkiye geçmişten beri bu şekilde bir devlet geleneğine sahip, tüm işlerini kan tüccarlığı üzerinden yapan bir devlet olmuştur. Sonuç olarak İŞİD yanlısı bir dergiye konulan terör eylemli bombanın KÜRTLER İLE RADİKAL CİHATÇILARI karşı karşıya getirmekten ve de Türkiye resmi politikasıyla bun olaydan, KÜRTLERİ suçlu bulup medya aracılığıyla bir propagandaya dönüştürmekten söz ediyoruz.