Adli Tıp önünde eylem: 2 gözaltı

Adli Tıp önünde eylem: 2 gözaltı
Adli Tıp önünde eylem: 2 gözaltı
Savcı Kiraz'ın şehit edilmesiyle sonuçlanan rehin alma olayı sırasında öldürülen iki DHKC'linin cenazelerinin getirildiği Adli Tıp önünde "Berkin için adalet isteyen halkın savaşçıları ölümsüzdür" yazılı pankart açan iki kadın gözaltına alındı.

RADİKAL - Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edilmesiyle sonuçlanan rehin alma olayı sırasında öldürülen Şafak Yayla ve Bahtiyar Doğruyol isimli DHKC'lilerin cenazelerinin getirildiği Adli Tıp Kurumu önüne gelen 2 kadın , üzerinde "Berkin için adalet isteyen halkın savaşçıları ölümsüzdür" yazılı pankart açtı. Pankartı slogan atan kadınların elinden alan polis, iki kadını da gözaltına aldı. 

Adli Tıp Kurumu önünde TOMA da bekleten polisin geniş güvenlik önlemleri sürüyor.

ÖĞLE SAATLERİNDE İKİ GÖZALTI DAHA

Yayla ile Bahtiyar Doğruyol’un Adli Tıp Kurumu’nda otopsi işlemleri sürerken öğleye doğru cenazeler hakkında bilgi almak için gelen biri kadın iki kişi daha yaka-paça gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler, ‘Şafak Yayla ölümsüzdür’ sloganları attı. Polis minibüsüne bindirilen şüpheliler, sorgulanmak üzere Vatan Caddesi üzerindeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Bu arada polisin, Adli Tıp Kurumu’nda aldığı geniş güvenlik önlemleri de devam ediyor. Öldürülen Mehmet Şafak Yayla ile Bahtiyar Doğruyol’un ailelerinin öğleden sonra cenazeleri almaya gelecekleri öğrenildi. (Erhan TEKTEN/Süleyman KAYA/İSTANBUL/DHA)

Savcının Berkin Elvan dosyasındaki polislerin fotoğrafını yayınladılar

Baba Elvan: Acımız çok büyük, çok üzgünüz