Adli Tıp'ta Sevil Atasoy dönemi bitti

İstanbul Üniversitesi (İÜ) Adli Tıp Enstitüsü'nün kurucusu ve 18 yıllık müdürü Prof. Dr. Sevil Atasoy görev süresinin bitmesinin ardından bir kez daha atanmayı beklerken yerine Prof. Dr. İmdat Elmas getirildi.

İSTANBUL - İstanbul Üniversitesi (İÜ) Adli Tıp Enstitüsü'nün kurucusu ve 18 yıllık müdürü Prof. Dr. Sevil Atasoy görev süresinin bitmesinin ardından bir kez daha atanmayı beklerken yerine Prof. Dr. İmdat Elmas getirildi. İÜ Rektörü Mesut Parlak, Atasoy'un değerli bir bilim insanı olduğunu vurgulayarak atamanın gerekçesini şöyle açıkladı: "Süresi bitti. Yeni atama yaptık. 50 yıl mı görevde kalsaydı? Bu, nöbet değişimi. Bu tür atamalarda enstitü ve anabilim dalı öğ-retim üyelerinin eğilimi belirlenerek yapılıyor, onlara da danışılıyor. Atasoy'un akademisyenliği tartışma götürmez. Ayrıca Atasoy çok sevdiğim biri. Üstelik o da beni sever. Yerine gelen de o kurumda yetişen bilimsel çalışmaları olan bir kişi."
'Kimseye danışılmadı'
Atasoy ise Parlak ile üç gün önce görüştüğünü ancak kendisine atamadan hiç bahsetmediğini söyleyerek, "Elbette bayrak değişimi olmalı. Ancak bayrak bizim takımdan birine geçmeliydi. En yaşlı olan en gence bayrağı teslim etmeliydi. Elbetteki bu atama rektörün tasarrufudur. Ayrıca enstitü öğretim üyelerine atama konusunda bir şey sorulmadı" dedi. Enstitüde görev yapan Doç. Dr. Ümit Sayı da "Hiç kimseye danışılmadı" diye konuştu.


    http://www.radikal.com.tr/7479727479720

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.