Adli Tıp'ta skandal!

Münevver Karabulut'un cesedinde bulunan spermin başka bir cesede ait olduğu ortaya çıktı. Adli Tıp'taki görevlinin, spermi yanlışlıkla bulaştırdığı belirlendi

 

Adobe Flash Player YükleAdobe Flash Player Yükle

 

 

Skandalın ortaya çıkmasının ardından Münevver'in babası Süreyya Karabulut, CNN TÜRK'e konuştu ve "Adli Tıp'ta böyle bir hata kabul edilebilir birşey değil. Hangi ülkede yaşıyoruz? Burası Uganda mı? Hayvan kadar değerimiz yok" dedi.

İstanbul Tıp Fakültesi Adli Tıp Öğretim Üyesi Profesör Şebnem Korur Fincancı NTV’ye şunları söyledi: “Cenazelerin giysilerinin çıkartılması ve incelenmesi sırasında otopsi teknisyeni, eldivenini değiştirmeden bir cenazenin giysilerini çıkarıp incelenmesi için verdikten sonra bir başka cenazeninkini yine aynı eldivenle çıkardığı için böyle bir bulaşma söz konusu oluyor.
Burada bir başka kişiye ait spermotozoidin bulunmuş olması üzerine şu anda kurum başkanı olan meslektaşımız, bunun bir bulaşma olup olamayacağının araştırılmasını öneriyor. Yapılan DNA incelemesinden spermin aynı gün otopsi yapılan bir başka cenazeye ait olduğu tespit ediliyor."