Adliye çıkışı velayet katliamı: Üç ölü

Adliye çıkışı velayet katliamı: Üç ölü
Adliye çıkışı velayet katliamı: Üç ölü

Öldürülen üç kişinin yakınları olay yerinde sinir krizi geçirdi. FOTOĞRAF: ÖNDER YILDIRIMCAN / DHA

AYDIN- Çine ilçesinde, anaokulunda hizmetli olarak çalışan 34 yaşındaki Erkan Ç., 3 yaşındaki oğlunun velayetinin iki yıldır ayrı yaşadığı eşine verilmesine öfkelenip, adliye çıkışında katliam yaptı. Otomobilindeki ruhsatsız pompalı av tüfeğini alan Erkan Ç., eşi Aysun Ç. ile kayınvalidesi Aysel Uslu ve kayınpederini Refik Uslu’yu başlarına ateş ederek öldürdü.
Dün öğlen saatlerinde Erkan Ç., şiddetli geçimsizlik nedeniyle iki yıldır ayrı yaşadığı eşi 20 yaşındaki Aysun Ç. ile Çine Adliyesi’nde görülen boşanma davasının duruşmasına girdi. Mahkeme duruşmayı ertelerken, Erkan Ç.’nin yanında kalan 3 yaşındaki oğlu K.Ç.’nin velayetini geçici olarak annesi Aysun Ç.’ye verdi. Karar üzerine çılgına dönen Erkan Ç., güvenlik görevlilerince adliyeden çıkarıldı. 

Peşlerine takıldı
Otomobilinin bagajındaki pompalı av tüfeğini alan Erkan Ç., oturdukları Çatak Köyüne dönmek için minibüse binmek üzere sokakta yürüyen eşi Aysun Ç., babası 55 yaşındaki Refik Uslu ve annesi 50 yaşındaki Aysel Uslu’nun peşinden koştu. Onlara yetişen Erkan Ç., sırasıyla eşi Aysun Ç., babası Refik Uslu ve Aysel Uslu’nun başlarına birer kez ateş etti.
Refik ve Aysel Uslu çifti olay yerinde yaşamlarını yitirdi. Ağır yaralanan Aysun Ç. ise ambulansla Aydın Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken yolda öldü. Katliam yapan Erkan Ç. ise gözaltına alındı. (dha)