Adliye lojmanlarında pompalı tüfekle ateş saçtı

Adliye lojmanlarında pompalı tüfekle ateş saçtı
Adliye lojmanlarında pompalı tüfekle ateş saçtı
Osmaniye'de bunalıma giren 27 yaşındaki Serkan Ö., Valilik Konağı'nın da bulunduğu cadde üzerindeki adliye lojmanlarına girerek pompalı tüfek dehşet saçtı

OSMANİYE - Olay, dün akşam saatlerinde Musa Şahin Bulvarı üzerinde meydana geldi. Bir kişinin elinde pompalı tüfekle caddede yürüdüğü ihbarını alan polis ekipleri sevk edildi. Polisleri gören Serkan Ö., kaçmaya başladı. Vali Celalettin Cerrah’ın konağının da bulunduğu İstasyon Caddesi’ne doğru kaçan kişi, daha sonra yine aynı cadde üzerindeki savcı ve hakimlerin oturduğu Adliye Lojmanları sitesinin bahçesine girdi. Burada polisler tarafından kıstırılan Serkan Ö., elindeki pompalı tüfek ile havaya ateş açarak, kendisini öldürmekle tehdit etti. Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren de lojmanlara gelerek ekipleri yönlendirirken geniş güvenlik önlemleri alındı. Özel Harekat timleri sevk edilirken bir ambulans da hazır bekletildi.

Polislerin uzun süre ikna etmeye çalıştığı Serkan Ö., olay yerine gelen ağabeyi Orhan Ö. tarafından ikna edildi. Teslim olan Serkan Ö.’nin alkollü olduğu, çeşitli suçlardan 6 sabıkasının bulunduğu bildirildi.(dha/İbrahim Emül)